Książka

„Zwycięska formuła” – David Coulthard

Fanom Formuły 1 autora tej książki przedstawiać nie trzeba – a raczej: nie powinno być trzeba. Kierowca wyścigowy występujący w F1 w latach 1994-2008, 13-krotny zwycięzca Grand Prix. Co takiego ma do powiedzenia czytelnikom popularny DC i dlaczego ta książka jest zupeeeeełnie inna, niż recenzowane do tej pory tytuły związane z królową motorsportu?

David Coulthard sięga w książce po wspomnienia z wieku wyścigów, czy też ze swojej kariery, jednak zawsze czyni to w ściśle określonym celu – szukając argumentacji dla ogólnie przyjętej przez siebie tezy, że wiele działań z F1 warto przenieść na płaszczyznę biznesową w innych dziedzinach. Na kartach książki poszukuje owej tytułowej „zwycięskiej formuły” – takich zachowań, nawyków, procedur, które towarzyszyły jego karierze, i które obecnie zaadoptował do innych prowadzonych lub założonych przez siebie biznesów.

Zamiast polanej lukrem obfitej autobiografii, pełnej smaczków dla miłośników bolidów, David Coulthard dostarcza czytelnikom de facto poradnik biznesowo-motywacyjny, zachęcający do dokonania w życiu i w firmie usprawnień, pozwalających zwiększyć obroty i odpalić wyższy bieg, a w ostatecznym rozrachunku zyskać przewagę nad konkurencją, która nie śpi.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Żeby nie być gołosłownym, DC opowiada, jak po zakończeniu kariery przyszło mu stawić czoła nowym wyzwaniom oraz jak bardzo pomogły mu wówczas umiejętności nabyte przez kilkanaście lat dążenia do wyścigowej perfekcji. I doskonale wskazuje to podtytuł książki: „przywództwo, strategia, motywacja – jak w Formule 1”.

Fani F1 także nie powinni być zawiedzeni – pomijając biznesową otoczkę, Coulthard serwuje mnóstwo ciekawostek dotyczących czasów swojej kariery, począwszy od przyczyn debiutu. Znajdziemy tu sporo historii o takich postaciach, jak Ron Dennis, Lewis Hamilton, Christian Horner czy Sebastian Vettel, dowiemy się co nieco o Dietrichu Mateschitzu i jego energetycznym imperium, wreszcie: sięgniemy także do ciekawostek technicznych i rozłożymy np. procedurę pit-stopu na czynniki pierwsze, by uzmysłowić sobie, czym naprawdę jest praca zespołowa przy ograniczeniu czasowym do zaledwie 2-3 sekund.

„Zwycięska formuła” Davida Coultharda to dla fanów królowej motorsportu pozycja obowiązkowa i ich zachęcać z pewnością nie trzeba. Chciałbym natomiast wyraźnie zaznaczyć, że osoby nie mające żadnego pojęcia o F1 również powinny sięgnąć po tę pozycję – z czysto biznesowego punktu widzenia to naprawdę wartościowa pozycja, a przy okazji można w przyjemny i przystępny sposób poznać co nieco od kuchni, co takiego ludzie widzą w jeżdżących po zamkniętym torze z prędkością 300km/h wyścigówkach ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Studio eMKa.

➡ „Zwycięska formuła” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: David Coulthard
Tytuł książki: Zwycięska Formuła. Przywództwo, strategia, motywacja jak w Formule 1
Tytuł oryginalny: The Winning Formula: Leadership, Strategy and Motivation The F1 Way
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Władysław Jeżewski
Liczba stron: 256
Kategoria: Hobby
Gatunek: Sport
Rok pierwszego wydania: 2019
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: