Książka

„Sitwa” – Paulina Świst

Po lekturze „Karuzeli” Pauliny Świst, którą jakiś miesiąc-dwa po premierze przeczytałem w zasadzie „na jeden raz”, z ciekawością podszedłem do „Sitwy” – będącej kontynuacją tamtej historii. Pamiętając w dużej mierze „przeboje”, jakie spotkały wówczas głównych bohaterów, byłem bardzo ciekaw, co tym razem zgotowała im jedna z najbardziej tajemniczych pisarek naszego rodzimego rynku.

Tym razem akcję w przeważającej części śledzimy z perspektywy funkcjonariusza CBŚ Michała Grosickiego, skierowanego na Śląsk, gdzie próbuje wbić się do grupy przestępczej, by rozpracować ją od środka. Niespodziewanie mężczyzna zostaje jednak zatrzymany przez… prokuratora Zimnickiego. A wtedy okazuje się, że sprawa, w którą wdepnęli Orzeł i Olka – bohaterowie „Karuzeli” – jest o wiele grubszymi nićmi szyta, niż by nam się wydawało…


➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Muszę przyznać, że dostałem w tej powieści to, czego się spodziewałem – akcja goni akcję, afera goni aferę, wszystko toczy się szybko i na pełnym poziomie adrenaliny w organizmie zarówno bohatera, jak i czytelnika. Dodajmy do tego okraszenie całości nutką pikanterii oraz szczyptą humoru, a w efekcie otrzymujemy po raz kolejny świetną, wciągającą lekturę. Co z tego, że na jeden raz – a w zasadzie na jakieś trzy godziny? Dla mnie zabawa była przednia! Mam nadzieję, że Wy podobnie odbierzecie ten tytuł ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Akurat.

„Sitwa” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Paulina Świst
Tytuł książki: Sitwa
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 320
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: