Książka

„Wesoła kuchnia. Wierszyki dla dzieci” – Elżbieta Śnieżkowska-Bielak

wesolakuchniaBASIA:

To zbiór 30 naprawdę prostych przepisów:) każdy zajmuje dwie strony – na jednej jest wierszyk u góry i spis składników u dołu, na drugiej zaś u góry zdjęcie: dobre i mocno przemawiające do żołądka ;) U dołu natomiast sposób przyrządzenia.

Większość z tych przepisów myślę, że spokojnie można przygotować razem z 4-5 latkiem. Przepisy są proste i mało wyszukane, ale o to chyba chodzi, kiedy mamy trochę czasu do spędzenia z dzieckiem, przy okazji je czegoś ucząc – a jeszcze można przy tym coś zjeść :) Składniki są naturalne, więc nie ma obawy o zdrowie dziecka, a także nie musimy mieć „pomysłu na…” firmy X lub przyprawy firmy Y. Przepisy mogą być zarówno świetnym pomysłem na obiad, kolację, śniadanie lub podwieczorek. Opis jest prosty, ukazujący kolejne etapy, dzięki czemu dziecko naprawdę może większość rzeczy wykonać samemu.

Książka jest kolorowa i zawiera obrazki zarówno dziewczynek, jak i chłopców przygotowujących jedzenie. Wierszyki to krótkie rymowanki, napisane większymi literami. Dorośli nie potrzebują przepisu na jajecznicę bądź naleśniki, ale mogą wspaniale zaangażować naszą pociechę. Książka może również nas – rodziców – czegoś nauczyć lub pomóc nam urozmaicić stare przepisy, jak na przykład ten na pierniczki. To niepozorna, dosyć tania książka (9.99 nadrukowane jako cena sugerowana), jednak mogąca być super prezentem dla starszego brzdąca i jego rodzica. Polecam i idę po moje pierwsze, pachnące, świeżo upieczone brownie :)

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Ewa Śnieżkowska-Bielak
Tytuł książki: Wesoła kuchnia. Wierszyki dla dzieci
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 64
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca/młodzieżowa
Forma: Zbiór wierszy
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: