Książka

„Zastrzyk śmierci” – Małgorzata Rogala

zastrzyk-śmierci-300-dpi-RGB-337x535PRZEMEK:

Po lekturze poprzednich powieści Małgorzaty Rogali byłem pewien, że kolejna część cyklu o Agacie Górskiej i Sławku Tomczyku także wciągnie mnie bez reszty. Tak to już po prostu jest z książkami tej autorki ;)

➡ „Zastrzyk śmierci” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Ewa Frydrych, prowadząca wraz z mężem portal internetowy, zajmujący się krytyką kulinarną, niespodziewanie znajduje jego ciało w biurze. Antoni został szczelnie owinięty taśmą, skrępowany, a następnie wstrzyknięto mu truciznę. Tym samym stał się pierwszą ofiarą tytułowego zastrzyku śmierci – pytanie jednak: dlaczego? Komu się naraził?

Nieoczekiwanie zaczynają ginąć w ten sam sposób kolejne osoby, a policja nie potrafi znaleźć racji ładnego powiązania między nimi. Na domiar złego, Kinga – siostra komisarza Tomczyka – wplątuje się w pewną dziwną sprawę i niemal równocześnie zaczyna otrzymywać anonimy. No i jeszcze Zosia – kimkolwiek jest, co jakiś czas to imię pojawia się w powieści, jest jednak owiane pewną tajemnicą. Jaką?

Jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób Małgorzata Rogala nie tylko uknuła tę wielowątkową intrygę, ale także jak przeprowadziła nas przez nią. Wszystkie wątki łączą się w zamkniętą całość (no, prawie – ale przecież kochamy otwarte furtki!), z każdą kolejną stroną na sprawę rzucane jest coraz więcej światła, a zarazem… nic nie jest takie oczywiste, jak by się zdawało. Miejscami owszem, udało mi się bezbłędnie wytypować powiązanie między osobami czy wydarzeniami, ale w wielu momentach można odnieść wrażenie, że powinniśmy ponownie zmienić zdanie i podejrzewać kogoś, kto chwilę temu był w naszych oczach niewinny i czysty jak łza.

No i to zakończenie… nie chciałbym szafować określeniami typu „w iście Mrozowym stylu”, ale… takie właśnie jest! Już zamierzałem mu końcowi, już wewnątrz siebie świętowałem kolejną rozwiązaną na papierze sprawę, tymczasem… no przecież, że Wam nie zdradzę. Sprawdźcie sami co, jak i gdzie – bo „Zastrzyk śmierci” to naprawdę lektura warta przeczytania. Dobry, solidny kryminał, który z pewnością Was w niejednym miejscu zaskoczy.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„Zastrzyk śmierci” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Małgorzata Rogala
Tytuł książki: Zastrzyk śmierci
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 352
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: