Książka

„Zakochaj się, Julio” – Natalia Sońska

zakochaj-sie-julio-b-iext51548186AGNIESZKA:

Rzadko czytam literaturę obyczajową i romanse, ale ostatnio coraz częściej sięgam po ten gatunek. O książce Natalii Sońskiej usłyszałam przez przypadek od koleżanki ze studiów. Czy przypadła mi do gustu?

➡ „Zakochaj się, Julio” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Julia to nauczycielka w jednym z liceów w Krakowie. Uczy matematyki, a w tym roku przygotowuje też swoich pierwszych wychowanków do matury. Uwielbia swoją pracę i nie zraża się komentarzami innych nauczycieli, że jeszcze jej się ta praca znudzi. Pewnego dnia jej kolega z pracy, wuefista Darek, proponuje jej, by zabrała swoich uczniów w ferie przed maturą w góry. Sam organizuje wycieczkę i brakuje im parę miejsc i potrzebują wychowawcy… Julia się zastanawia, ale po namyśle zgadza się na tę propozycję. Co wydarzy się na wycieczce? Czy Darkowi chodziło jedynie o pomoc na wycieczce? Czy Julia się zakocha? A może to uczniowie będą w jej sercu? Przekonajcie się sami!

Piękne krajobrazy naszych polskich gór, historia, która jest dość spokojna, momentami przewidywalna, momentami zaskakująca. Sama fabuła nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia – dość dużo wydarzeń dało się przewidzieć, choć były momenty ciekawe, zabawne, ale i wzruszające. Główna bohaterka, tytułowa Julia, jak dla mnie jest nazbyt wysuniętą na piedestał bohaterką. Chwilami miałam dosyć tych wszystkich ochów i achów na jej temat. Przecież to, że jest dobrym wychowawcą i człowiekiem, dałoby się wyczytać bez dodatkowych komentarzy. Trochę to było upierdliwe. Poza tym tematyka książki mi się podobała, ponieważ praca w szkole to coś, co od jakiegoś czasu chodzi mi po głowie. Gdyby tylko wszyscy uczniowie byli tak kochani, jak wychowankowie Juli… ;) No i krajobrazy Tatr. Przyznam szczerze, że sama nigdy w Tatrach nie byłam, a ta książka sprawiła, że zapragnęłam tam być jeszcze bardziej. Chyba czas spełnić swoje marzenie.

Książkę polecam na rozluźnienie każdemu, kto chce się oderwać, bądź będzie chciał wrócić do prawdziwie zimowych klimatów. Początkowo myślałam, że ta książka będzie tylko idealna do czytania na zimę, ale jak się okazuje niekoniecznie ;) Jest dobra na każdą porę roku, jednak jeśli nie lubicie przewidywalnych historii, możecie się zawieść.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Czwarta Strona.

„Zakochaj się, Julio” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Natalia Sońska
Tytuł książki: Zakochaj się, Julio
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: