Książka

„Wypocznij i zgiń” – Marta Matyszczak

Siódmy tom z serii Kryminałów pod psem… rozpoczynałem trzykrotnie. Za każdym razem jakiś ważny powó sprawiał, że około dwudziestej, a potem sześćdziesiątej strony, przerywałem lekturę. Mijało trochę czasu, ja zapominałem przeczytaną treść i chcąc-nie chcąc (no dobra, bardzo chcąc!) zaczynałem czytać od nowa ;) Co tym razem słychać u Szymona, Róży i – przede wszystkim – Gucia?

Tym razem wraz z bohaterami wybieramy się w góry. A ściślej – do Szczawnicy. To właśnie tam, pod wyciągiem narciarskim na Palenicę znaleziono ciało Mateusza Słowika, lokalnego biznesmena. Właściciel wyciągu postanawia jak najszybciej dowiedzieć się, kto za tym stoi, dlatego złapanie mordercy zleca nie komu innemu, jak Szymonowi Solańskiemu. Ten ochoczo pakuje siebie, Różę i Gucia i wyrusza w górskie rejony.

Równolegle obserwujemy wydarzenia mające miejsce na początku XX wieku, które – jak łatwo się domyślić – mogą mieć wpływ na współczesną sytuację w Szczawnicy. Jesteśmy zatem światkami wizyt, jakie grono literatów i osób ze świata kultury czyniło nie tylko w szczawnickich pijalniach wód, ale i w willi Martyna. Tej samej, w której obecnie zatrzymali się nasi bohaterowie. Co takiego stało się lata temu? Jaki to ma związek z Mateuszem Słowikiem?


➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Odpowiedzi na te pytania musicie znaleźć samodzielnie, nie ma tak łatwo ;) Łatwo mogę natomiast Wam potwierdzić, że podobnie jak poprzednie tomy Kryminałów pod psem, także i ten obfituje w wiele zabawnych sytuacji, a rozważania czworonożnego Gucia niejednokrotnie wydają się o wiele mądrzejsze niż te, czynione przez jego właściciela i jego ukochaną ;)

Co mnie zdecydowanie rozbawiało podczas lektury, to wątki związane z zarobkową działalnością Róży – byłem spłakany w tych kilku fragmentach, idealnie wytykających zarazem realia współczesnego świata ;) Nie byłem, nie jestem i najpewniej nigdy nie będę po tej stronie barykady, po której stanęła Kwiatkowska, ale zabawnie było poobserwować jej zmagania ;)

Jeśli zatem jesteście ciekawi, kto i dlaczego zabił Szymona Słowika, albo po prostu kusi Was odkryć, co robi Róża Kwiatkowska – koniecznie sięgnijcie po „Wypocznij i zgiń”. Podczas lektury na pewno wypoczniecie, ale nie zginiecie. No chyba, że od śmiechu, ale wiecie – jest ryzyko, jest zabawa ;)


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI:
Kryminały pod psem
Tajemnicza śmierć Marianny Biel
Recenzja
Gdzie kupić?
Zbrodnia nad urwiskiem
Recenzja
Gdzie kupić?
Strzały nad jeziorem
Recenzja
Gdzie kupić?
Zło czai się na szczycie
Recenzja
Gdzie kupić?
Morderstwo w hotelu Kattowitz
Recenzja
Gdzie kupić?
Trup w sanatorium
Recenzja
Gdzie kupić?
Wypocznij i zgiń
Recenzja
Gdzie kupić?

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Dolnośląskiemu.

Autor książki: Marta Matyszczak
Tytuł książki: Wypocznij i zgiń
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 304
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2020

Sprawdź także: