Książka

„Wróć do Triory” – Jolanta Kosowska

978-83-8083-940-3PRZEMEK:

Kolejna książka Jolanty Kosowskiej i kolejny raz dokładnie ta sama sytuacja: początek powieści nie wciąga mnie szczególnie, ale czytam dalej i… przepadam na dobre. Jak to się dzieje? Nie wiem, ale po raz kolejny wyczekanie było najlepszym możliwym wyborem.

➡ „Wróć do Triory” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Marcin Morawski, były nauczyciel historii w jednym z ogólniaków, przyjmuje ofertę pracy w charakterze prywatnego korepetytora dla Filipa – niegdyś ambitnego chłopaka i utalentowanego potencjalnego pianisty, którego życie zostało zburzone przez przygodę z narkotykami. Teraz, po terapii, chłopak chce zdać maturę i potrzebuje nauczyciela.

Nieoczekiwanie jednak za pośrednictwem Filipa Marcin poznaje Jakuba Janickiego, innego muzyka, walczącego o zdrowie z powodu choroby nowotworowej. Wkrótce okazuje się, że obu mężczyzn łączy też postać pewnej dziewczyny, która.z niewyjaśnionych przyczyn postanowiła wyjechać w Alpy Liguryjskie, do małej miejscowości Triora…

W tej powieści przeszłość, teraźniejszość i przyszłość są ze sobą powiązane w sposób.. jakby go ująć… magiczny. Co więcej – nie ma tu chyba wątku, który nie łączyłby się z pozostałymi. Próbujący pomóc Filipowi i Jakubowi Marcin równocześnie musi stawić czoła własnej przeszłości, nawet jeśli zajmuje się zgłębianiem średniowiecznej historii miasteczka.

➡ „Wróć do Triory” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Brzmi dziwnie? Jest intrygująco i mnie osobiście fabuła wciągnęła na tyle, że czytałem książkę niemal jednym ciągiem, nawet wracając do domu okrężną drogą, by skończyć powieść zanim przekroczę próg mieszkania. Dodajmy do tego fakt, że autorka w bardzo malowniczy i obrazowy sposób przedstawia czytelnikom okolice Triory, zabierając ich tym samym na wycieczkę krajoznawczą – i nagle okaże się, że po lekturze aż chce się posłuchać zawartego w tytule nakazu i raz jeszcze wrócić do Triory…

Jeśli lubicie nieszablonowe, intrygujące opowieści, w których wczoraj, dziś i jutro przenika się wzajemnie – koniecznie sięgnijcie po najnowszą książkę Jolanty Kosowskiej :) Satysfakcja gwarantowana!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

„Wróć do Triory” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Jolanta Kosowska
Tytuł książki: Wróć do Triory
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 364
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: