Książka

„Więcej czerwieni” – Katarzyna Puzyńska

wiecej_czerwieni_6Znów dałem się wciągnąć nie w jedną książkę, a w cały cykl. Właściwie, to mam tak prawie zawsze. Innymi słowy – uważam, że wiele historii zasługuje na ciąg dalszy, wielu bohaterów zasługuje na dłuższe życie na kartach powieści i w naszej wyobraźni. Dlatego też zaraz po lekturze „Motylka” sięgnąłem po kolejny tom – „Więcej czerwieni”.

Mija pół roku od czasu, gdy doszło do brutalnych morderstw w okolicy. Tymczasem na drodze między Lipowem a kolonią Żabie Doły w odstępie dwóch dni znaleziono ciała dwóch młodych, 23-letnich dziewczyn. Śledztwo w tej sprawie prowadzą wspólnymi siłami funkcjonariusze z obu mieścin oraz kryminalni z Brodnicy.

Daniel Podgórski i Klementyna Kopp ponownie muszą współpracować, by nie dopuścić do kolejnych morderstw. Zwłaszcza, że w powietrzu wisi sugestia, że maja do czynienia z seryjnym mordercą. Śledztwo okazuje się jednak mieć wiele, niepowiązanych ze sobą wątków. A może tylko tak się wydaje?

Po raz kolejny wracamy do Lipowa, gdzie – jak można bez przesady uznać, biorąc pod uwagę liczbę ludności – trup ściele się gęsto. Trochę szkoda, że nie spotkamy tym razem zbyt wielu znanych już nam postaci (np. ubolewam, że nie wiadomo nam nic a nic o losie Kojarskich), ale z drugiej strony – poznamy masę nowych, równie barwnych życiorysów. Co jak co, ale „szaraczków” nie oczekujcie ;)

Bardzo, ale to bardzo podoba mi się natomiast kierunek, w jakim podąża opisywana na kartach cyklu znajomość (przyjaźń? zauroczenie? miłość?) Daniela z Weroniką Nowakowską. Katarzyna Puzyńska na całe szczęście szczędzi nam oklepanych szablonów „miłość od pierwszego wejrzenia” i „love forever”. To, co występuje między nimi jest co najmniej nieokreślone, niedopowiedziane. A to dobrze – dzięki temu bohaterowie nie są mdli, tylko na swój sposób wyraziści, indywidualni.

No, ale nie zatrzymuję Was już dłużej, bo morderca wciąż na wolności. Zatem nos w książkę i razem z młodszym aspirantem ruszcie jakimkolwiek tropem. Zdziwicie się, dokąd Was zaprowadzi…

Autor książki: Katarzyna Puzyńska
Tytuł książki: Motylek
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 560
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2014

Sprawdź także: