Książka

„Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix” – Christopher Hilton

wewnatrz-umyslu-kierowcy-grand-prix-b-iext22033145

Profesor Sid Watkins jest najbardziej szanowaną osobą w Formule 1. (…) W podsumowaniu sezonu roku 2000, wydanym na taśmie wideo (Duke Video), ktoś zapytał go o Coultharda, który zaledwie kilka dni po wypadku lotniczym ścigał się w zawodach: „Czy umysł kierowcy wyścigowego jest pod jakimś względem wyjątkowy?”. Tylko Profesor mógł sobie pozwolić na taką ripostę: „Cóż, oni nie mają mózgów, więc to dosyć proste…!”

No właśnie, jak to jest z tymi kierowcami Formuły 1? Co się dzieje w ich umysłach?

Takie pytania zadawałem sobie nie raz, namiętnie oglądając kwalifikacje i wyścigi w tym, jak i w poprzednich sezonach. Christopher Hilton postanowił znaleźć na nie odpowiedzi, rozmawiając z wieloma gwiazdami tegoż motosportu. Książka ta stanowi zbiór wywiadów nie tyle na temat samych wyścigów i punktacji, co właśnie na temat relacji między zawodnikami, ich myśli, uczuć, emocji im towarzyszących…

I tak, na łamach książki pojawiają się m.in. Michael Schumacher, Nick Heidfeld, Rubens Barrichello, Kimi Raikkonen, Jenson Button, ale także postaci, które odeszły już dawno do historii, jak Ayrton Senna, Jean Alesi, Roland Ratzenberger, Eddie Irvine czy Alain Prost. Dla fanów Formuły 1 – bardzo wartościowa pozycja, ukazująca kulisy wielu wyścigów, wypadkó, a także pozwalająca poznać kierowcó i ludzi-legendy z zupełnie innej strony.

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Christopher Hilton
Tytuł książki: Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix
Tytuł oryginalny: Inside the Mind of the Grand Prix Driver
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Piotr Żak
Liczba stron: 412
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Nauki społeczne
Forma: Reportaż
Rok pierwszego wydania: 2003
Rok pierwszego polskiego wydania: 2007

Sprawdź także: