Książka

„Spadkobierca” – Agnieszka Pruska

cde72c13d38cb7710a530698670c68e0PRZEMEK:

W oczekiwaniu na lekturę najnowszej powieści Agnieszki Pruskiej postanowiłem ekspresowo nadrobić czytelnicze zaległości. Tydzień temu opowiadałem o „Żeglarzu„, dziś pora na „Spadkobiercę”, który zaczyna się dość… nietypowo.

➡ „Spadkobierca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Na wstępie bowiem dowiadujemy się o kilku sprawach na przestrzeni lat, z pozoru nie majacych ze sobą kompletnie nic wspólnego. Wreszcie dochodzimy do sedna, akcja przenosi się do czasów współczesnych, a my wraz z Barnabą Uszkierem i pozostałymi funkcjonariuszami stajemy przed zadaniem rozwikłania zagadkowej śmierci młodego mężczyzny, na którego zwloki przypadkiem natknął się przejeżdżający patrol policji.

Im głębiej Uszkier i jego współpracownicy wchodzą w szczegóły dotyczące życia denata, którego tożsamość szczęśliwie udaje się ustalić, tym bardziej pogmatwana wydaje się cała sprawa. Ba – tym szersze kręgi zatacza, także w perspektywie czasowej. I nagle okazuje się, że Barnaba chcąc, nie chcąc, musi się cofnąć myślami aż do roku 1945…

➡ „Spadkobierca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Agnieszka Pruska z pozoru dostarcza nam najpierw suche fakty o kilku sprawach, nie mające dla nas żadnego znaczenia (może poza takim, że Trójmiasto chyba nigdy nie bylo bezpieczne ;)). Podczas lektury jednak powoli wszystkie puzzle zaczynają się ze sobą łączyć, a przed nami staje nieco szokujący obraz dużej, kryminalnej sprawy. A co ma do niej tytułowy spadkobierca? To już zostawiam Wam do samodzielnego odkrycia.

Jeśli czytaliście poprzednie tomy cyklu o Barnabie Uszkierze, koniecznie sięgnijcie także po ten tytuł. Dzieje się dużo, także w życiu prywatnym bohaterów, także emocje gwarantowane – a i humoru nie brak ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Oficynka.

„Spadkobierca” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Agnieszka Pruska
Tytuł książki: Spadkobierca
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 618
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: