Książka

„Śmieszne kostiumy. Układanki, przebieranki” – wyd. Wilga

smieszne-kostiumy-ukladanki-przebieranki-b-iext43257895BASIA:

Duża książeczka z kartonowymi kartkami. Przebieranki – czyli to, co małe dziewczynki lubią najbardziej. Na kartach spotkamy się z policjantką, pielęgniarką, kowbojką, czarownicą, syrenką, baletnicą, dobrą wróżką i Indianką.

Po lewej stronie mamy opis, czym zajmuje się dana postać, a także miejsce pracy czy atrybuty z nim związane. Po prawej, w formie trzech puzzli z podziałem na głowę, tułów i nogi znajdziemy uśmiechniętą dziewczynkę, wcielającą się w daną rolę.

Ta krótka, służąca do zabawy książka, wygląda jak wiele innych na półkach naszych pociech, a jednak kryją się w niej walory edukacyjne.
Obrazki są duże i nie mają zbyt wielu szczegółów, przez co, poza oczywistym celem – przebieraniem – można pobawić się nimi w pokazywanie konkretnych rzeczy z otoczenia danej postaci. Na przykład przy syrence mamy także rybę, żółwia i wodorosty. Postacie mogą zamienić się niektórymi częściami ciała (a zatem i garderoby), tworząc całkiem inną śmieszną osobę. Przykładowo – Indianka może dostać baletki baletnicy i mundur policjantki. Poza tym obrazki mogą skłonić do rozmowy na temat tego, jak wygląda praca pielęgniarki czy policjantki, co to jest Dziki Zachód czy tipi lub snucia bajecznych opowieści o tajemniczych krainach, zamieszkałych przez wróżki, syrenki czy czarownice.

Nauka przez zabawę – i wszystko jasne.

Recenzja książki w atrakcyjnej cenie jest efektem współpracy z
takczytam

Tytuł książki: Śmieszne kostiumy. Układanki, przebieranki
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Paulina Kaniewska
Liczba stron: 20
Gatunek: Dziecięca
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: