Książka

„Słodkich snów, Anno” – Joanna Opiat-Bojarska

SLODKICH SNOW ANNO 5PRZEMEK:

W oczekiwaniu na nadchodzącą wielkimi krokami premierę trzeciego tomu cyklu o dziennikarce Annie Rogozińskiej, autorstwa mojej ulubionej poznańskiej pisarki, postanowiłem wreszcie nadrobić poprzednie dwa tomy. Okazję do tego stanowiło wznowienie ich przez Edipresse w kolekcji „Mistrzynie polskich kryminałów„, dostępnej w prenumeracie oraz standardowo w kioskach.

Główna bohaterka – Anna Rogozińska – to pnąca się po szczeblach kariery dziennikarka telewizyjna, pracująca dla Primo TV. Trafia na trop afery związanej z lekarzami, w cudowny sposób uzdrawiającymi kobiety chore na raka. Próbuje nie tylko dotrzeć do ofiar, ale i porozmawiać z innymi lekarzami, mogącymi pogrążyć kolegów. Liczy na swój materiał życia, otwierający jej drzwi do warszawskiego oddziału stacji. Nie wie jednak, ze materiał i owszem, stworzy, ale na o wiele bardziej śmiertelny temat…

Kurczę, jakim cudem ja nigdy wcześniej nie trafiłem na ten cykl? Znaczy: wiem, przygodę z twórczością Joanny Opiat-Bojarskiej zacząłem w ogóle specyficznie, bo od „Konesera” – czyli w środku zupełnie innego cyklu, opowiadającego o Burzy i Młodym – ale dlaczego Anna Rogozińska mi umknęła? Ba, co więcej: Dlaczego jakimś cudem uważałem, że jest bohaterką powieści obyczajowych? Nie wiem, zachodzę w głowę, niemniej cieszę się, że właśnie nadrabiam zaległości w tej materii.

Nie sposób nie polubić Anny od razu, trudno też nie zapałać sympatią do Łukasza, jej dawnego kolegi, który znów staje jej na drodze. Zresztą, nie tylko ta dwójka, ale i pozostałe postaci zbudowane są w taki sposób, że dość szybko przyklejamy im etykietkę: dobry, zły i brzy… znaczy: niepewny ;) A już najbardziej niepewny jest tajemniczy B.K., sprawiający wrażenie wszechwiedzącego…

Historia opisana w „Słodkich snów, Anno” to świetnie skrojony kryminał, który zabiera czytelnika nie tylko w świat, w którym ktoś dokonuje w nietypowy sposób morderstw, ale także w świat pełen łamigłówek. A do tego autorka kusi nas, byśmy sięgnęli po pewną książkę… i osobiście nie tylko zamierzam ulec jej namowom, ale i zabieram się za lekturę kolejnego tomu przygód Anny Rogozińskiej.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Edipresse Polska S.A..

Autor książki: Joanna Opiat-Bojarska
Tytuł książki: Słodkich snów, Anno
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 388
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013

Sprawdź także: