Książka

„Sarah. Księżniczka” – Antonella Anghinoni

sarahNiektórym z Was pewnie przyszła na myśl Sara – Mała Księżniczka z bajek oraz książki Frances Hodgson Burnett. Cóż, nie o nią chodzi. Chodzi o kogoś ważniejszego – żonę Abrahama. Książka ta stanowi pierwszą z cyklu „Płatków”, opowiadających dzieciom niesamowite historie kobiet, które można poznać na kartach Pisma Świętego.

W bardzo przystępny dla dzieci sposób Antonella Anghinoni opowiada o tym, kim była Saraj, w jaki sposób na jej drodze życiowej pojawił się Abram, oraz co przydarzyło im się w życiu – dlaczego Bóg zmieni ich imiona na Sarah i Abraham, jak zareagowali na wieść o tym, że zostaną rodzicami oraz co się działo z ich synem, Izaakiem.

Oprócz niesamowitych ilustracji Alessandry Mantovani, w książeczce znaleźć można także rozdział „Ciekawostki i wyjaśnienia”, tłumaczący dzieciom niektóre opisywane zwyczaje, ponadto dziewczynki znajdą wewnątrz przepis na „Podpłomyki Sarah”, które mogą przygotować w kuchni z małą pomocą rodziców. Te małe czytelniczki natomiast, które bardziej interesują się pracami plastycznymi, mogą wyciąć sobie papierową figurkę bohaterki oraz zestaw dodatkowych sukienek dla niej.

I jak tu nie poczuć się księżniczką? :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Święty Wojciech.

Autor książki: Antonella Anghinoni
Tytuł książki: Sarah. Księżniczka
Tytuł oryginalny: Sarah. La principessa
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Anna Gogolin
Liczba stron: 64
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: