Książka

„Rut. Przyjaciółka” – Antonella Anghinoni

rutPRZEMEK:

Czwarty z obecnie dostępnych na rynku tomów z serii „Płatki”, przedstawiających lisy kobiet opisanych na kartach Pisma Świętego, dotyczy Rut. Kim była i jaką misję wyznaczył dla niej Bóg?

Naszą bohaterkę poznajemy jako pogankę, wyznającą kult boga Kemosza, któremu została oddana przez rodziców na służbę. Sam król Moabu – Eglon – traktował ją jak córkę i zamierzał prędzej czy później wydać ją za mąż. Podczas jednej z wizyt u złotnika Elimeleka życie Rut odmieniło się jednak diametralnie…

To właśnie tam poznała Machlona, który przeniósł się z Judei do o wiele bardziej urodzajnej krainy Moabu. Chłopak zaczyna opowiadać jej o wyznawanym przez siebie Bogu, a Rut nachodzą wątpliwości: dlaczego Kemosz pragnie ofiar z niewinnych dizeci? Czy Bóg Izraela nie jest o wiele lepszym, a może i jedynym Bogiem?

Dziewczyna postanawia porzucić dotychczasowe życie i poślubić Machlona, otwierając swe serce na Boga. Nie wie jednak, jak wiele będzie musiała przejść w życiu i jak bardzo bliskość Boga pomoże jej przetrwać najtrudniejsze chwile.

Antonella Anghinoni po raz kolejny zabiera małę czytelniczki w fascynującą podróż do czasów starotestamentalnych, opowiadając fascynującą historię Rut, pięknie zilustrowaną przez Alessandrę Mantovani. To oczywiście nie wszystko – jak w każdej części, tak i tym razem znajdziemy słowniczek z trudniejszymi hasłami, papierową laleczkę Rut do wycięcia i ubrania, przepis na ciastka oraz instrukcję, jak samemu (lub z pomocą rodziców) wykonać torbę na ramię, a następnie ją przyozdobić. Małe czytelniczki będą zachwycone :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Święty Wojciech.

Autor książki: Antonella Anghinoni
Tytuł książki: Rut. Przyjaciółka
Tytuł oryginalny: Rut. L’Amica
Język oryginalny: włoski
Tłumacz: Anna Gogolin
Liczba stron: 64
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań/nowel
Rok pierwszego wydania: 2014
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: