Książka

„Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller” – Jakub Winiarski, Jolanta Rawska

Po_bandzieIstnieje grupa czytelników – a być może i Wy do nich się zaliczacie – dla których czytanie to stanowczo za mało. Przychodzi zatem pora na koejny etap: pisanie, jednak pojawia się zasadniczy problem: jak to uczynić? Jedną z nielicznych odpowiedzi, jakie można znaleźć na piśmie, była do tej pory (i jest nadal) pozycja „Jak pisać? Pamiętnik rzemieślnika”, poczyniona.przez Mistrza Stephena Kinga. Pojawił się jednak w tym roku podręcznik, dedykowany naszemu rynkowi czytelniczemu – mowa oczywiście o „Po bandzie…” Jakuba Winiarskiego i Jolanty Rawskiej.

Ugaszę jednak Wasz zapał: tytuł i owszem, sugeruje, że należy pisać, „jadąc po bandzie”, jednak to niejedyny wyznacznik naszego przyszłego sukcesu jako pisarz czy pisarka. Autorzy skrupulatnie dawkują natomiast wiedzę teoretyczną i praktyczną, przydatną zarówno amatorom pisania, jak i profesjonalistom w tej dziedzinie.

Jak przystało na podręcznik dotyczący literatury i jej tworzenia, nie brakuje odniesień do licznych dzieł literackich lub innych poradników, wiele sugestii czy wręcz pisarskich prawd okraszonych jest licznymi przykładami – i prawidłowymi, i tymi błędnymi, by uzmysłowić różnice, których normalnie moglibyśmy nie dostrzec.

Jeśli przychodzi Wam na myśl mnóstwo pytań związanych z procesem pisania, a następnie wydawania książki, jestem przekonany, że na 90% z nich znajdziecie odpowiedź w tej „encyklopedii” pisarstwa.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka. Ale to nie wszystko ;)
Jeśli zainteresowało Was, jak napisać udany bestseller,
na Instagramie czeka na Was do wygrania egzemplarz tej książki :)

Autor książki: Jakub Winiarski, Jolanta Rawska
Tytuł książki: Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 608
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Językoznawstwo, nauka o literaturze
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: