Książka, Polecane

„Odbiorę ci wszystko” – Ruth Lillegraven

Książka ta mignęła mi kiedyś na bookstagramie i pomyślałam, że tytuł jest ciekawy i chciałabym się z nią bliżej zapoznać. Tak więc sięgnęłam po tę pozycję. Czy warto było?

Clara i Haavard są małżeństwem. Mieszkają w Norwegii. Każde z nich jednak ma swoje grzeszki, jak i tajemnice. On – lekarz w miejscowym szpitalu. Ona – żona – pracuje w polityce i chce wprowadzić zmiany, przede wszystkim w prawie dotyczącym dzieci. Kiedy w szpitalu, w którym pracuje Haavard, dochodzi do zabójstwa człowieka, który przywiózł swojego syna, będącego ewidentną ofiarą przemocy domowej, mężczyzna tym bardziej zastanawia się nad listą osób, którą stworzył. Są na niej osoby, które według niego dopuszczały się przemocy. Nie ma pojęcia jednak, że lista ta wywoła wiele kłopotów i doprowadzi do tragedii.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Na początku powieść rozkręcała się powoli i nie do końca wiedziałam, po co tyle wątków i opowieści, które jednak w późniejszej części książki są objaśnione. Jeśli chodzi o całą historię, to była ona nieco zaskakująca, lecz na końcu dość przewidywalna. Mimo wszystko bardzo byłam ciekawa zakończenia i trochę mi brakuje takiej klamry, wyjaśniającej, co dalej. Książce daję takie 7.5/10, bo sam pomysł był całkiem ciekawy, jednak nadal widzę tam parę niedociągnięć. Bardzo podobał mi się norweski klimat tej książki i chyba w najbliższym czasie sięgnę po jakąś książkę norweskiego autora lub z akcją mającą miejsce w tym kraju.

Jeśli lubicie nieco zagmatwane historie i skandynawskie klimaty – warto się z tą pozycją zapoznać!

„Odbiorę ci wszystko” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Ruth Lillegraven
Tytuł książki: Odbiorę ci wszystko
Tytuł oryginalny: Alt er mitt
Język oryginalny: norweski
Tłumacz: Karolina Drozdowska
Liczba stron: 448
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: