Książka

„Nurkowanie z delfinami” – Mary Pope Osborne

pol_pl_Magiczny-domek-na-drzewie-9-Nurkowanie-z-delfinami-291_1PRZEMEK:

Byliśmy już wśród dinozaurów, w średniowiecznym zamku, w epoce lodowcowej, a nawet na Księżycu. Najwyższa pora zajrzeć pod wodę!

➡ „Nurkowanie z delfinami” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Zarówno Jacek, jak i Ania ma w nocy sen, w którym Morgan mówi, że domek na drzewie wrócił. Zaintrygowane dzieci, uznając że to nie może być przypadek, wybierają się po raz kolejny do lasu. Okazuje się, że Morgan Le Fay ma dla nich kolejne zadanie.

Czarodziejka chce, by dzieci zostały jej Mistrzami Bibliotekarstwa. Muszą jednak zdać egzamin, polegający na rozwiązaniu czterech zagadek. Otrzymują pierwszą z nich oraz potrzebną do jej rozwiązania książkę pt. „Oceany świata”.

Wraz z nowymi misjami, zadanie stawiane dzieciom – a zarazem msłym czytelnikom – staje się coraz trudniejsze. Teraz już nie wystarczy znaleźć przedmiot (i przeżyć), trzeba także rozwiazać zagadkę, by wiedzieć, czego szukać. Wbrew pozorom, to absolutnie nie zniechęca do lektury, a wręcz przeciwnie – podniesienie poprzeczki to bylo coś, czego moim zdaniem seria potrzebowała, by nie zaczęła nudzić wspominaną przeze mnie ostatnio przewidywalnością.

Jeśli zatem odpuściliście sobie po kilku tomach lekturę serii o Magicznym Domku na Drzewie – dajcie jej jeszcze jedną szansę. Moim zdaniem zdecydowanie warto!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

„Nurkowanie z delfinami” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Mary Pope Osborne
Tytuł książki: Nurkowanie z delfinami
Tytuł oryginalny: Dolphins at Daybreak
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Barbara Łukomska
Liczba stron: 82
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 1997
Rok pierwszego polskiego wydania: 2004

Sprawdź także: