Książka

„Mysi Domek. Sam i Julia” – Karina Schaapman

mysi_domek01PRZEMEK:

Tytuł właściwie mówi sam za siebie i w najprostszy sposób określa to, o czym jest ta książeczka, której adresatem są #mali3telnicy.

➡ „Mysi Domek. Sam i Julia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Sam i Julia to dwie myszki, zamieszkujące Mysi Domek, „który jest dla nich czym światem”. On ma liczną rodzinę, ona jedynie mamę. Mimo to łączy ich przyjaźń i wspólna pasja odkrywania Mysiego Domku, połączona z żądzą przygód.

W pierwszej książce tego dziecięcego cyklu poznajemy naszych bohaterów i – przede wszystkim – oswajamy się z rewelacyjnymi ilustracjami. Są to bowiem fotografie prawdziwego domku, misternie wykonanego z rozmaitych materiałów, zamieszkałego przez ciekawe świata pluszowe myszki. Coś pięknego! Dbałość o detale naprawdę robi wrażenie – nie tylko na dzieciach, ale i na dorosłych, czytających im opowieść.

Rozdziały są krótkie, ale treściwe. Wydarzenia w nich zawarte odzwierciedlone są na wspomnianych fotografiach, dzięki czemu dziecko może równocześnie słuchać historii i niejako mieć ją przed oczami, nawet jeśli nie potrafi jeszcze samo czytać.

➡ „Mysi Domek. Sam i Julia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Karina Schaapman, która zbudowała domek oraz historię wokół niego, naprawdę stanęła na wysokości zadania. Sama budowla zresztą, istniejąca naprawdę, liczy przeszło sto pokoików, przejść i zakamarków! Aż chciałoby się samemu oglądać to godzinami, zachwycając się konstrukcją ;)

Tymczasem nie pozostaje nic innego, jak usiąść z dziećmi i czerpać taką samą – jeśli nie o wiele większą niż one – przyjemność z lektury oraz oglądania ilustracji :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

„Mysi Domek. Sam i Julia” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Karina Schaapman
Tytuł książki: Mysi Domek. Sam i Julia
Tytuł oryginalny: Het Muizenhuis: Sam en Julia
Język oryginalny: niderlandzski
Tłumacz: Jadwiga Jędryas
Liczba stron: 60
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Sprawdź także: