Książka

„Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)” – Boguś Janiszewski, Max Skorwider

T282668PRZEMEK:

Po „Ekonomii” i „Polityce” przyszła pora na kolejną książkę duetu Janiszewski & Skorwider. Tym razem panowie na tapet wzięli nasz mózg – jego budowę, funkcjonowanie, niewiadome z nim związane i nie tylko.

➡ „Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Zaczynając tradycyjnie od podstaw, autorzy najpierw przedstawiają młodym czytelnikom (no dobra, starszym też) informacje, skąd w ogóle wzięło się myślenie, a po nim także mówienie. Następnie przechodzimy do najważniejszych faktów dotyczących budowy i funkcjonowania mózgu, naszej pamięci oraz świadomości, by po chwili przejść do o wiele trudniejszych zagadnień.

Zastanawiamy się zatem w kolejnych rozdziałach, skąd się biorą nawyki, jak działa podświadomość, czym są sterujące naszym zachowaniem hormony, jak powstają przekonania oraz jak łatwo nami manipulować. Idąc dalej, autorzy zadaja pytanie na temat granic naszefo mózgu i możliwości pojmowania przez nas rzeczywistości, by ostatecznie skupić się także na obecnej i przyszłej sztucznej inteligencji jako potencjalnemu rywalowi dla ludzkiej inteligencji.

Tym, co wyróżnia tę książkę od innych, poświęconych mózgowi, jest znany już z poprzednich tomów swoisty styl autorów. Jest lekko, przyjemnie, zabawnie, młodzieżowo – a przy tym nadal edukacyjne. Jak mawia młodzież, „dobra robotę robią” także ilustracje, często odzwierciedlające lub uzupełniające to, co wyczytamy na tej samej lub sąsiedniej stronie.

➡ „Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Całość stanowi fantastyczne kompendium wiedzy dla czytelników od 9 roku wzwyż, zaintrygowanych tym, co znajduje się wewnątrz ich czaszki. Przestrzegam jednak, że lektura moze poskutkować chęcią dalszego zdobywania informacji w tym zakresie – apetyt na wiedzę rośnie w miarę czytania ;) Szczęśliwie autorzy naprowadzają nas na kolejne tytuły zdradzając, z jakich książek sami korzystali, więc i to zadanie czytelnicy mają ułatwione ;)

Podsumowując, nie pozostaje mi nic innego, jak zachęcić Was do odkrycia wraz z autorami, jak (i dlaczego) funkcjonuje Wasz mózg – nawet jeśli nie mieści się to obecnie w Waszej głowie ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Publicat.

„Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Boguś Janiszewski, Max Skorwider
Tytuł książki: Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 152
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecieca, młodzieżowa
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: