Książka

„Moralność pani Piontek” – Magdalena Witkiewicz

moralnosc-pani-piontek-w-iext41832525AGNIESZKA:

Twórczość Magdaleny Witkiewicz nie była mi obca, kiedy sięgałam po tą pozycję. Oczekiwałam od niej przede wszystkim oderwania od rzeczywistości i trochę śmiechu. Czy się sprawdziło?

➡ „Moralność pani Piontek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Pani Poniatowska z domu Piontek to ekscentryczna kobieta z zasadami, która ponad życie szanuje swoje nazwisko po mężu. Uważa, że z takim nazwiskiem należy być kimś oraz że nazwisko zobowiązuje. Swojego syna kocha nad życie, można by nawet powiedzieć, że tak bardzo, że wręcz załamuje się informacją, że jej synuś (lat trzydzieści parę notabene) się wyprowadza oraz że to niedorzeczne. Próbuje namówić męża, by pomógł jej namówić syna do zmiany zdania, jednak pan Poniatowski chętnie zrobiłby to samo, co i syn.

Augustyn z kolei myśli, że wprowadzi się i będzie miał dom dla siebie. Niedomówienie sprawia jednak, że wraz z nim będzie mieszkać Anula – studentka, która również spodziewała się mieszkać sama. Czy Pani Gertruda sprowadzi syna do domu? Czy Augustyn zaprzyjaźni się ze współlokatorką? I co na to jego kolega, wyrywacz panienek, Cyryl „Przebrzydły”, jak to lubi mówić pani Gertruda? Jak potoczą się losy bohaterów?

Trudno opowiedzieć cokolwiek o tej książce, nie zdradzając szczegółów. Bardzo lekka lektura z humorem, okazała się idealna na drogę na uczelnię oraz powroty do domu. Zabawne dialogi, komiczne sytuacje i sylwetki bohaterów sprawiają, że całość tworzy bardzo ciekawą pozycję dla każdego, kto pragnie się na chwile oderwać od cięższej lektury bądź lubi tylko takie klimaty. Sprawdzi się też idealnie „na jeden wieczór” ;)

Polecam serdecznie twórczość pani Witkiewicz wszystkim, którzy szukają czegoś przy czym uśmiechną się nie raz :D

„Moralność pani Piontek” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Magdalena Witkiewicz
Tytuł książki: Moralność pani Piontek
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 296
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: