E-book

„Miłość przychodzi z deszczem” – Mila Rudnik

Milosc.przychodzi.z.deszczemKiedy byłem mały, lubiłem oglądać w telewizji teleturniej „Sekrety rodzinne”. Daleko mu było do dzisiejszego chłamu typu „Trudne sprawy” i innych tego typu pseudodokumentów. Dlaczego o tym piszę? Bo właśnie rodzinne sekrety są głównym motywem debiutanckiej powieści Mili Rudnik.

Dwaj bracia bliźniacy – Marek i Marcin. Łączy ich niemal wszystko – wygląd, ubrania, a także… tajemnica, która paradoksalnie zaczyna ich także rozdzielać. Czy nie ucierpią na tym oni sami lub bliskie im osoby?

Może to moje oczytanie, a może szczęśliwy traf, ale obstawiane przeze mnie na pierwszych stronach wnioski okazały się słuszne, przez co fabuła wydawała mi się dość przewidywalna. Nie chcę z tego powodu zdradzać zbyt wiele fabuły ani faktów, ale zapewniam, że przedstawiona na kartach książki historia jest intrygująca i nieco przerażająca zarazem. I wciągająca na tyle, że chce się ją skonsumować za jednym podejściem.

Faktem jest, że lektura powieści była świetną odskocznią od upalnej rzeczywistości w ten weekend :) Debiut Mili Rudnik zdecydowanie zaliczam do udanych i wypatruję kolejnych książek tej autorki, mimo że to literatura raczej kobieca ;)

Za udostępnienie e-booka do recenzji
gorąco dziękuję Wydawnictwu Prószyński i S-ka.

Autor książki: Mila Rudnik
Tytuł książki: Miłość przychodzi z deszczem
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 280
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Społeczna, obyczajowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Sprawdź także: