Książka

„Miej trochę wiary. Prawdziwa historia” – Mitch Albom

miejtrochewiaryMimo, że Mitch Albom oprócz pisania książek zajmuje się dziennikarstwem sportowym, na próżno w jego powieściach szukać fascynujących rozgrywek i rozmów z trenerem w szatni. Chyba, że rozgrywamy życie, a trenerem jest Bóg.

Tym razem do moich rąk trafiła książka „Miej trochę wiary. Prawdziwa historia”. Jest to nie tyle powieść, co raczej dziennik, prowadzony osobiście przez Alboma. Mitch poproszony został pewnego dnia przez swojego byłego rabina o przygotowanie mowy pożegnalnej na jego pogrzeb. Jak zawsze w takiej sytuacji, odmówić nie wypadało. Sytuacja ta doprowadziła do wielu spotkań z rabinem Albertem Lewisem i jego rodziną, pośrednio też do spotkania przez Mitcha kolejnego duchownego – Henry’ego Covingtona.

Książka ta stanowi nie tylko opowieść Mitcha o odkrywaniu życia „Rebe”, jak nazywali za młodu Lewisa, ale właśnie życie dwóch duchownych, różniących się od siebie wszystkim: pochodzeniem, trudnościami, rzeszą wiernych, nawet wyznaniem. Jest jednak w życiu obu mężczyzn coś, co sprawiło, że zarówno Mitch Albom jako autor/bohater, jak i czytelnik nie może przejść obok tej historii obojętnie.

Bez względu na to, jakiego się jest wyznania (tudzież czy jest się ateistą, jak zaznacza we wstępie autor), warto tę książkę przeczytać. Gorąco polecam :)

Autor książki: Mitch Albom
Tytuł książki: Miej trochę wiary. Prawdziwa historia
Tytuł oryginalny: Have a Little Faith
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Anna Zielińska
Liczba stron: 252
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: biografia/autobiografia/pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2009
Rok pierwszego polskiego wydania: 2011

Sprawdź także: