Książka

„Między prawami: Prochem i cieniem” – Vera Eikon

Sugestią, że Alan Berg miałby przejść na emeryturę, Vera Eikon pod koniec drugiego tomu bardzo, ale to bardzo zaostrzyła mi apetyt na następną część. No, bo jak to – teraz „Szakal” ma radzić sobie bez Procy? Fakt, że z Młodym na pokładzie, ale… czy to wykonalne? Postanowiłem przekonać się o tym jak najszybciej.

Komisarz Alan Berg faktycznie przechodzi w stan spoczynku, kończąc pracę w CBŚP, jednak trudno ów spoczynek traktować w jakikolwiek sposób dosłownie. Proca podejmuje się bowiem – w ramach spłacania długu – pracy jako ochroniarz Rafalskiego. Brzmi paradoksalnie? Na szczęście nie tylko czytelnikowi wydaje się podejrzane to, że do niedawna gwiazda CBŚP nagle staje się gangsterem…

Młody, Chaber, Impuls i inni próbują znaleźć odpowiedź na pytanie, co skłoniło Berga do zmiany frontu, poza tym – jak zwykle ;) – dążą do ucięcia macek żoliborskiej mafii. To zaś może oznaczać tylko jedno: pojawią się trupy.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

I muszę przyznać, że tym razem Vera Eikon nie oszczędza czytelników ani wrażeń, ani zwrotów akcji, a zarazem wystawia na próbę naszą cierpliwość czy też przywiązanie do poszczególnych postaci. Do „Gry o tron” wprawdzie daleko, niemniej robi się co najmniej niepewnie i niebezpiecznie, bez względu na to, komu kibicujemy ;)

Trochę się obawiałem, jak to będzie, ale szczęśliwie „Prochem i cieniem” trzyma poziom poprzednich tomów. Jest tajemniczo, jest walka dobra ze złem, jest i trudna sprawa dla „Szakala”. Ba, jest nawet Rodion Vlacic! Ale w jakim kontekście pojawia się ta postać – to musicie już sprawdzić sami, zabierając się za mająca dwa miesiące temu premierę najnowszą powieść Very Eikon.

Ja tymczasem zaczynam już ostrzyć sobie zęby na następny tom, którego premiera – mam nadzieję – nastąpi najpóźniej w pierwszym kwartale przyszłego roku. Zwłaszcza, że Vera Eikon uchyliła przede mną rąbka tajemnicy…

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Hologram.


SPRAWDŹ INNE KSIĄŻKI TEJ AUTORKI:
Między prawami
Tom 01. Polowanie na Wilka
Recenzja
Gdzie kupić?
Tom 02. Przedpiekle
Recenzja
Gdzie kupić?
Tom 03. Prochem i cieniem
Recenzja
Gdzie kupić?

Autor książki: Vera Eikon
Tytuł książki: Między prawami: Prochem i cieniem
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 450
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: