Książka

„Martwa jesteś piękna” – Belinda Bauer

martwa-jestes-pieknaPRZEMEK:

Już sam tytuł brzmi intrygująco, nieprawdaż? Nawet żona z lekkim przerażeniem spojrzała na mnie, czytającego tę powieść w łóżku ;) A muszę przyznać, że treść jest jeszcze bardziej zastanawiająca, niż to, co na okładce (która, nie ukrywam, do najładniejszych nie należy)…

➡ „Martwa jesteś piękna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Eve Singer jest dziennikarką kryminalną. Trupy to dla niej niemal codzienność – zwłaszcza, że widzowie to „kochają” i każda kolejna zbrodnia w mieście lub takowych brak to dla Eve być albo nie być na szklanym ekranie. Wymagający szef i tak ciśnie na nią ostro, tymczasem nadarza się nietypowa okazja zadowolenia i głodnych sensacji widzów, i sprawującego władzę w stacji despoty.

W jeden z grudniowych wieczorów Eve w drodze do domu dostrzega za sobą mężczyznę. Ma świadomość, że kontakt z nim grozi niebezpieczeństwem i powinna czym prędzej uciekać, tymczasem… postanawia zagrać va banque. Odwraca się i prosi faceta o odprowadzenie do domu, bo okolica jest niebezpieczna.

Wkrótce okazuje się, że to grasujący po mieście seryjny morderca, a Eve Singer w ten sposób uchroniła się od bycia jego ofiarą. Mężczyzna jednak potrzebuje publiczności dla swoich morderstw, a ktoś może mu jej dostarczyć, jak nie dziennikarka telewizyjna? Rozpoczyna się niebezpieczna gra pomiędzy mężczyzną a Eve. Czy którekolwiek z nich wyjdzie jednak z tego cało?

➡ „Martwa jesteś piękna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Kuuuuurczę… Historia Eve Singer wciąga bez reszty. Bardzo ciekawie prezentuje się zresztą postać samego seryjnego mordercy, którego historię odkrywamy na początku małymi kroczkami, a następnie pozostaje już nam tylko i wyłącznie śledzić poczynania tego nietypowego duetu głównych bohaterów.

„Martwa jesteś piękna” to świetnie skrojony thriller, pełen uciekających brutalnością opisów zbrodni, ale i nieoczekiwanych zwrotów akcji, sprawiających że gra pomiędzy dziennikarką a seryjnym mordercą wcale nie jest w pełni przewidywalna. Polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Muza.

„Martwa jesteś piękna” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Belinda Bauer
Tytuł książki: Martwa jesteś piękna
Tytuł oryginalny: The Beautiful Dead
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Paweł Wolak
Liczba stron: 448
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: