Książka

„Marcowe fiołki” – Sarah Jio

marcowe-fiolkiPo rozstaniu z Joelem, młoda pisarka Emily poszukuje miejsca, w którym mogłaby odpocząć i odnaleźć siebie. Zasięgając opinii swej najlepszej, choć nieco zakręconej przyjaciółki Anabelli, kobieta postanawia wyjechać w odwiedziny do swej ciotki Bee, mieszkającej na wyspie.

Na miejscu Emily dość szybko poznaje kilku tubylców, w tym Henry’ego i Jacka. Próba wyleczenia rany może się udać, jednak Bee ostrzega kobietę przed drugim z mężczyzn – tajemniczym artystą, mieszkającym nieopodal ciotki. Sytuacja staje się jeszcze bardziej niezrozumiała, gdy Emily przypadkiem znajduje w domu ciotki stary pamiętnik i po kryjomu zaczyna zagłębiać się w zawartą w nim opowieść. Historia zapisana w znalezionym tomiku jest na tyle interesująca, że pisarka postanawia rozgryźć jej tajemnice.

Kogo ta opowieść dotyczy? Czy wydarzyła się naprawdę? Jeśli tak, to czy Ci ludzie jeszcze żyją i można ich odnaleźć? Czy to wszystko ma coś wspólnego z Jackiem? Czy Emily uda się odnaleźć na wyspie spokój, którego tak bardzo potrzebuje?

Pytań jest wiele, ale odpowiedzi na nie wszystkie z pewnością dostarczy Wam lektura „Marcowych fiołków”.

Książkę zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości Wydawnictwa Znak.

Autor książki: Sarah Jio
Tytuł książki: Marcowe fiołki
Tytuł oryginalny: The Violets of March
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Julia Gryszczuk-Wicijowska
Liczba stron: 304
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2011
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Sprawdź także: