Książka

„Mały Chopin” – Michał Rusinek

Rusinek_MalyChopin_500pcxPRZEMEK:

Wprawdzie książka ta miała premierę paaaarę dobrych lat temu, bo i stanowiła wizytówkę Narodowego Instytutu Fryderyka Chopina na Rok Chopinowski 2010, niemniej jakimś cudem przeoczyłem wówczas ten tytuł. Najpewniej dlatego, że ani nie recenzowałem wówczas książek, ani nie miałem dzieci ;) Kiedy zatem dotarła do mnie informacja o wznowieniu i drugim wydaniu tego tytułu, postanowiłem obowiązkowo nadrobić zaległości.

➡ „Mały Chopin” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

„Mały Chopin” to napisana przez Michała Rusinka i zilustrowana przez jego siostrę, Joannę, wierszowana opowieść o małym Frycku – chłopcu, który stał się jednym z najbardziej znanych i rozpoznawanych kompozytorów na świecie. To historia małego geniusza, która została już przetłumaczona na dziesięć różnych języków, w tym japoński, włoski czy rosyjski.

Autor w zabawny, rymowany sposób przedstawia małym czytelnikom nie tylko dzieciństwo Fryderyka, ale także odkrywa przed nimi repertuar muzyka, zręcznie tłumacząc zawiłości takich terminów muzycznych jak mazurek, polonez, walc czy też rondo. Nie brak przy tym wszystkim humoru, dzięki któremu lektura książki stanowi niezłą zabawę ;)

Zachęcamy do samodzielnego przekonania się, co wyrosło z małego Frycka, który nie przepadał za szpinakiem :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Znak.

„Mały Chopin” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Michał Rusinek
Tytuł książki: Mały Chopin
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Wiersz
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: