Książka

„Losing Hope” – Colleen Hoover

334585-352x500AGNIESZKA:

Kto czytał już recenzję „Hopeless” ten wie, że książka przypadła mi do gustu. Jak było z Losing Hope?

➡ „Losing Hope” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Holder znajduje swoją siostrę Les martwą po tym, jak jej chłopak z nią zrywa. Dla Holdera, który wymusił na Greysonie, widząc go z inną dziewczyną, by natychmiast zerwał z jego siostrą, nie ma chwili, kiedy by nie myślał, że przyczynił się do śmierci siostry. Kiedy musi się udać do jej pokoju po jej rzeczy, znajduje notes. Zauważa, że notes jest pusty i zapisuje w nim każdego dnia listy do siostry. Wspomina ich przyjaciółkę z dzieciństwa – Hope – z którą się bawili, a która 13 lat temu została porwana. Znów on – Holder – jest temu winny, bo nie zrobił nic, kiedy dziewczynka wsiadła do obcego auta. Pewnego razu, kiedy Holder po roku przerwy ma wrócić do szkoły, spotyka w sklepie dziewczynę. Kiedy ta się odwraca, Holder jest niemal pewien że odnalazł Hope. Ale czy na pewno? Dziewczyna mówi, że ma na imię Sky. Na dokumentach też ma tak napisane. Czy Holder się pomylił?

Powiem szczerze, że zaczęłam czytać początek i myślę sobie: okej – teraz perspektywa Holdera, akcja dzieje się przed Hopeless, a potem pewnie przeskoczymy. Jednak kiedy czytałam dalej, miałam wielkie deja vu. To nie tak, że nie jest fajnie poznać wersję z perspektywy drugiej strony, ale żeby całą osobną książkę o tym napisać? Chyba niestety troszkę się na tej części zawiodłam. Wiadomo – było parę takich fragmentów, które były inne, bo Holder spędzał czas inaczej niż Sky etc. Ale ja strasznie nie lubię czytać książek, kiedy znam zakończenie, a tu praktycznie od ¼ książki wiedziałam, że skończy się ona właściwie w tym samym miejscu, co „Hopeless” (co nie znaczy, że nie przeczytałam jej z równą ciekawością, ale sprawiało mi to zdecydowanie mniej przyjemności). Pod tym względem niestety duży minus dla tej części.

Niemniej jednak nadal mam ochotę przeczytać więcej pozycji tej autorki. Oby więc inne serie nie były stworzone na tej zasadzie…

„Losing Hope” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Colleen Hoover
Tytuł książki: Losing Hope
Tytuł oryginalny: Losing Hope
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Piotr Grzegorzewski
Liczba stron: 356
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Romans
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2013
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: