Książka

„Która jego jest” – S.M. Borowiecky

ktora_jego_jest_WYBR_OSTPRZEMEK:

Po lekturze „Ani żadnej rzeczy” nie pozostało mi nic innego, jak sięgnąć po drugi tom. Zaintrygowany Bractwem Chryzmonu, intrygą zawiązaną w poprzedniej części, bardzo byłem ciekaw, jak zakończy się historia Zoi Pietrowny i poznanych przez nią postaci.

➡ „Która jego jest” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

W jednym z monachijskich kościołów ginie ksiądz Adolf Rielke – według pewnych źródeł powiązany był nie tylko z nazistami, ale i z organizacją Stille Hilfe, pomagającą nazistowskim katom z czasów drugiej wojny światowej ukrywać się przed wymiarem sprawiedliwości. Równocześnie obserwujemy Annę Braun, wnuczkę Adolfa Hitlera, dążącą do odzyskania władzy, jaką posiadam jej dziadek Führer. Pomocne w tym wyzwaniu może być – jakkolwiek irracjonalnie brzmiące – hasło „Odyn zamiast Jezusa”, propagowane jako jedyna słuszna ideologia.

Tymczasem Zoja Pietrowna – poznana przez nas w poprzednim tomie główna bohaterka powieści – wraz z Sergem Magdim, badaczem prawosławnych ikon i specem od Bractwa Chryzmonu, próbują uciec dwóm największym agencjom wywiadowczym na świecie, za wszelką cenę starając się jak najszybciej wejść w posiadanie mitycznej, owianej tajemnicą Ewangelii Apostolic.

➡ „Która jego jest” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Podobnie jak w poprzedniej części, i tym razem nie brakuje nie tylko szybkich akcji i trzymających w napięciu scen, ale i licznych odwołań do religii, ideologii czy spiskowych teorii – m.in. na temat działalności Jezusa i jego uczniów (a może i uczennic). Muszę przyznać, że ten tom jest moim zdaniem nawet lepszy pod tym względem od „Ani żadnej rzeczy”. Doskonale widać, że S.M. Borowiecky odrobiła po raz kolejny lekcje związane z researchem – tak, jak wcześniej, na kartach powieści znajdziemy liczne postaci historyczne (ale i współczesne, jak np. córka szefa SS Heinricha Himmlera), prawdziwe organizacje, a to wszystko owiane tajemniczą i intrygującą fabułą.

Jedyne, nad czym ubolewam, to fakt, że to koniec historii Zoi Pietrowny – chętnie poczytałbym jeszcze :) Pozostaje mi zatem niecierpliwie wyczekiwać kolejnej powieści autorstwa S.M. Borowiecky – oby jak najkrócej ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Szpalta.

„Która jego jest” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: S.M. Borowiecky
Tytuł książki: Która jego jest
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 270
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: