Książka

„Kotki Dorotki” – Joanna Krzyżanek

kotki-dorotki-czytam-uwaznie-w-iext52697900BASIA:

Książka dla dzieci, zawierająca krótkie opowiastki z morałem. Na prawie każdej stronie znajdziemy kilka zdań napisanych dużymi literami, idealne do nauki czytania. Pod spodem, u dołu strony, drobniejszym drukiem napisane jest pytanie dotyczące tekstu powyżej. Najłatwiej pokazać to na przykładzie.

➡ „Kotki Dorotki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Jaka piękna czerwona kulka! – powiedziała pani Iwonka, właścicielka sklepu z lalkami.

Pytanie: Kto ma sklep z lalkami?

Takie pytanie jest świetnym sprawdzianem, na ile dziecko jest skupione i słucha, a także czy rozumie czytany tekst. Jeśli dziecko ma problem z odpowiedzią, pozwala to na zatrzymanie się i wyjaśnienie czegoś, a zarazem bardziej efektywne zapamiętanie. Takie trochę czytanie ze zrozumieniem w wersji dla przedszkolaków. Książka nie posiada na okładce informacji dotyczącej proponowanego wieku, osobiście uważam, że poziom lektury to mniej więcej 3,5-6 lat.

Opowiadań jest dziesięć – jedno z nich to tytułowe „Kotki Dorotki”, które mama stworzyła dla córki z niepotrzebnego materiału, na każdy dzień tygodnia jeden.

Duże, kolorowe obrazki, mała ilość tekstu na stronie, krótkie zdania zbudowane z prostych, zrozumiałych dla dziecka słów, prosta fabuła i ciekawe, często śmieszne historie – to wszystko sprawiło, że nasze dziecko, a także my jako rodzice szybko polubiliśmy tę książeczkę.

Polecamy serdecznie! :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Centrum Edukacji Dziecięcej.

„Kotki Dorotki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Joanna Krzyżanek
Tytuł książki: Kotki Dorotki
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 160
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Zbiór opowiadań
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: