Książka

„Kolory zła. Czerwień” – Małgorzata Oliwia Sobczak

Jeśli sięgam po kryminał to dlatego, że albo jest o nim głośno, albo znam autora, albo opis tak bardzo mnie zaciekawił, że muszę go przeczytać. W przypadku „Czerwieni” aż dwa kryteria się sprawdziły. Było o niej głośno, a opis nie pozostawił wątpliwości co do tego, czy po nią sięgnę. Czy było warto?

Dwa brutalne morderstwa oddzielone o 17 lat, jednak połączone jednym miejscem. Monika i Martyna. Obie o podobnej urodzie „małpiatki”. Obie okaleczone w ten sam brutalny sposób. Czy łączy coś te zbrodnie? Czy to przypadek że po 17 latach dochodzi ponownie do okrutnego morderstwa? W tle do wszystkiego dodajmy mafię, rodzinne konflikty, młodość i namiętności, a wyjdzie kryminał, który zapamiętamy na długo!

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Przyznam szczerze, że trochę się bałam, że stawiam „Czerwieni” wysoką poprzeczkę. W końcu to debiut, no i choć pani Sobczak pisała już wcześniej, to nie kryminały, ale po zakończeniu wiem, że poprzeczkę mogłam ustawić jeszcze wyżej. To była wyśmienita lektura, wciągająca. Przeplatające się historie wydarzeń z 2013 i 1996 świetnie się komponowały razem, tworząc historię, która doprowadziła nas aż do końca. Mogliśmy poznać obie bohaterki, jak i śledzić sprawę wraz z prokuratorem Bilskim. Bardzo cieszę się, że miałam przyjemność przeczytać tę książkę i czekam na więcej powieści tej autorki, bo jest potencjał! Polecam! Nie czytam może zbyt wiele kryminałów i nie mam zbyt wielu wymagań, ale mnie osobiście taka forma przypadła do gustu!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu W.A.B..

„Kolory zła. Czerwień” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Małgorzata Oliwia Sobczak
Tytuł książki: Kolory zła. Czerwień
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 384
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: