Książka

„Kastor piecze” – Lars Klinting

kastor_piecze01PRZEMEK:

Po raz ostatni już zaglądamy do bobra Kastora i odkrywamy jego niesamowite zdolności w kolejnej dziedzinie. Tym razem wraz z nim i Maciusiem zaszyjemy się w… kuchni ;)

Kastor ma dzis urodziny, jednak nie zdążył jeszcze przygotować wypieków z tej okazji, a już z wizytą przyszedł Maciuś. Ale nic nie szkodzi – to przecież świetna okazja, by razem zabawić się w mistrzów kuchni ;) Wystarczy tylko zebrać odpowiednie składniki i akcesoria kuchenne i już można brać się do pracy :)

I tradycyjnie już – najpierw podczas lektury towarzyszymy bobrom podczas ich kuchennych zmagań, a następnie na końcu ksiazki znajdujemy przepis i jesteśmy zachęcani do wykonania samodzielnie opisywanego w książce wypieku, którego specjalnie nie zdradzam :) I to na tyle skutecznie, że ja już planuję, kiedy zaanektować kuchnię i przygotować cos do podwieczorku lub popołudniowej kawy ;)

Podsumowując cały cykl – książki o kreatywnym bobrze Kastorze to świetna lektura dla dzieci, które lubią nowe wyzwania. Krótkie teksty i duże ilustracje ułatwiają małym czytelnikom choćby samodzielną lekturę, zaś dołączane pod koniec książki instrukcje pozwalają spróbować własnych sił i nabrać nowego doświadczenia. Seria o Kastorze bawi i uczy zarazem, a w przypadku dzieci to istotny czynnik. Cena książek tez nie jest zaporowa – 19 złotych wg okładki, a z pewnością znaleźć można gdzieś promocję, to naprawdę dobrze wydaje pieniążki.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Lars Klinting
Tytuł książki: Kastor piecze
Tytuł oryginalny: Castor bakar
Język oryginalny: szwedzki
Tłumacz: Magdalena Landowska
Liczba stron: 40
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Ddziecięca, młodzieżowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2015

Sprawdź także: