Książka

„Harry Potter i Książę Półkrwi” – Joanne K. Rowling

harry-potter-i-ksiaze-polkrwi-tom-6-b-iext3024759AGNIESZKA:

Zbliżamy się już pomału do końca serii przygód Harry’ego Pottera (chociaż nie całkiem do końca, bo wszędzie głośno już o części 8 :D), ale zanim to nastąpi, czeka nas jeszcze wiele, wiele ciekawych rzeczy.

Teraz, kiedy chodzą pogłoski, że Harry jest wybrańcem, a on sam usłyszał słowa przepowiedni, pojawia się pytanie: co dalej? I czy faktycznie to Harry musi pokonać Sami-Wiecie-Kogo, a nie np. Dumbledore? Nauka w Hogwarcie powraca do normy, Harry niespodziewanie radzi sobie nazbyt dobrze na eliksirach – może dlatego, że nie prowadzi ich już Snape? – Musicie sprawdzić to sami. Nasz bohater wchodzi jednak w posiadanie starego podręcznika do eliksirów, należącego do niejakiego Księcia Półkrwi. Podręcznik ten odgrywa dość dużą rolę. Nie tak wielką jednak jak romanse, których coraz więcej. Dowiadujemy się, kto z kim chodzi itp. W końcu bohaterowie są już coraz starsi. Problemy sercowe nie ominą także głównych bohaterów, rzecz jasna. Pierwszy raz od szóstej części swój „przebłysk sławy” otrzymuje młody Draco Malfoy, który rzekomo dostał jakieś zadanie, które musi wykonać. Tak więc, podsumowując – dużo się dzieje i musicie się koniecznie sami przekonać, o czym mowa.

Tak! Doszliśmy do mojej ulubionej części. Jest to według mnie chyba jedna z zabawniejszych i ciekawszych części całej serii. Co prawda opisy Hogwartu i zajęć w początkowych częściach były całkiem fajne, ale po przeczytaniu serii parę razy, to jednak szósta część zawładnęła moim sercem. Co prawda faktycznie może Harry Potter nie powinien być w tej części tak bardzo na tych wszystkich romansach skupiony, ale wybaczam – jeśli śledzimy bohatera przez tak długi czas, możemy sobie pozwolić na przeżywanie z nim także i tych uczuć, niezwiązanych tylko z zabiciem Voldemorta ;)

Gorąco polecam ekranizację, choć jak zwykle częściowo mija się z książką. Mimo to jednak zachęcam do zapoznania się z książką przed obejrzeniem ;)

Autor książki: Joanne K. Rowling
Tytuł książki: Harry Potter i Książę Półkrwi
Tytuł oryginalny: Harry Potter and the Order of the Phoenix
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Andrzej Polkowski
Liczba stron: 704
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2003
Rok pierwszego polskiego wydania: 2004

Sprawdź także: