Książka

„Elon Musk. Co naprawdę myśli” – Maciej Gablankowski

PRZEMEK:

Elona Muska chyba nie trzeba większości z Was przedstawiać. Założyciel PayPala, wizjoner budujący elektryczne samochody Tesla, fanatyk chcący wysłać człowieka na Marsa dzięki swojej firmie SpaceX – to najkrótszy biogram, jaki przychodzi mi do głowy. No właśnie – a co siedzi w głowie tego genialnego biznesmena i wynalazcy?

„Elon Musk. Co naprawdę myśli” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Maciej Gablankowski postanowił przyjrzeć się ponad tysiącowi stron rozmaitych wywiadów z Muskiem. Obejrzeć jego konferencje. Przeczytać transkrypcje mów, jakie wygłosił przy różnorakich okazjach. Następnie wyselekcjonował najciekawsze z nich i przetłumaczył na język polski.

W efekcie otrzymujemy zbiór interesujących wypowiedzi Elona Muska, podzielony na pięć zasadniczych tematów. Stopniowo dowiadujemy się zatem, co Musk robi lub robić zamierza, a dopiero potem odkrywamy „jak” i „dlaczego”. I to bez względu na to, czy mamy na myśli elektryczne samochody, loty na Marsa czy przyszłościowe wizje transportu publicznego.

Ta niepozorna książeczka pozwala w prosty sposób choć w minimalnym stopniu poznać człowieka, który swoje marzenia po prostu zaczyna spełniać bez zastanawiania się, czy są realne. Wizjonera, który w postępie technologicznym widzi wiele dobra dla ogółu ludzkości. Faceta, który z każdej porażki wyciąga lekcję i utwierdza innych w przekonaniu, że „nie da się” to zwykła wymówka.

Gorąco zachęcam do lektury, tymczasem sam zaczynam rozglądać się za biografią Muska… ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Znak Horyzont.

„Elon Musk. Co naprawdę myśli” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Maciej Gablankowski
Tytuł książki: Elon Musk. Co naprawdę myśli?
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 208
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2019

Sprawdź także: