E-book

„Echa pamięci” – Katherine Webb

echapamieciZach Gilchrist nie może powiedzieć o sobie ani, że jest spełnionym artystą, ani że jest dobrym mężem i ojcem. Jego obrazy nie sprzedają się, prowadzona przez niego w niewielkim mieście galeria sztuki też nie przynosi zysków, była żona natomiast zabiera córkę i wyprowadza się od niego za granicę. Szukając pocieszenia i szansy na nowe, lepsze życie (lub poukładanie obecnego), Zach nieoczekiwanie dostaje telefon z wydawnictwa. Dawno już obiecał napisać biografię Charlesa Aubreya – malarza, do którego ma największy szacunek i uważa się za jego „znawcę”.

Ponaglony przez wydawnictwo (i zmotywowany utratą odebranego już honorarium) Zach wyrusza do Blacknowle – małego miasteczka, w którym Aubrey niegdyś co roku spędzał lato. To właśnie tam powstały najważniejsze jego obrazy, w tym podziwiane przez niego portrety Mitzy czy tajemniczego Dennisa. Na miejscu nieoczekiwanie Zach poznaje ową Mitzy – żyjącą dodziś, choć stroniącą od towarzystwa Dimity Hatcher. Czy wyjawi mu ona sekrety Aubreya? Czy Zach odkryje prawdę związaną z rodzinną plotką, jakoby sam był wnukiem Aubreya? Co się wydarzyło 70 lat temu?

Katherine Webb w doskonały sposób łączy ze sobą dwa światy – współczesny, w którym Zach szuka prawdy o swojej rodzinie i Charlesie Aubreyu oraz przeszłość, w której młody Aubrey z partnerką i córkami przyjeżdża na wakacje do tej małej, nie pozornej miejscowości. Ostrzegam jednak – zaopatrzcie się w nastawiony budzik, bowiem w trakcie lektury czas płynie nieubłaganie i nad wyraz szybko ;) Smaczku dodają natomiast cudowne opisy zarówno małomiasteczkowej Anglii, jak i egzotycznego Maroka.

E-booka zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości:logo_insignis

Autor książki: Katherine Webb
Tytuł książki: Echa pamięci
Tytuł oryginalny: A Half Forgotten Song
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Olga Siara
Liczba stron: 512
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Literatura współczesna zagraniczna
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2012
Rok pierwszego polskiego wydania: 2014

Sprawdź także: