Książka

„Dzień Matki” – Nele Neuhaus

Powieści autorstwa Nele Neuhaus to od kilku lat jedne z najbardziej wyczekiwanych przeze mnie książek od Wydawnictwa Media Rodzina. Odkąd miałem okazję osobiście poznać autorkę w 2016 roku, staram się być jak najbardziej na bieżąco z jej kryminalną twórczością. Pora zatem sprawdzić, co słychać w Taunusie…

Ciało osiemdziesięcioczteroletniego Theo Reifenratha zostaje znalezione dwa tygodnie po jego nagłej śmierci. Przez ten czas nikt nie zaglądał na posesję mężczyzny, uczyniła to dopiero roznosicielka gazet. Kiedy policja dociera na miejsce, nieoczekiwanie znajduje także zamkniętego w kojcu wygłodniałego psa, obok którego leżą ludzkie kości. Pia Sander i Oliver von Bodenstein nieoczekiwanie trafiają na miejsce, w którym zakopano ciała kilku kobiet. Pytanie: kogo, kiedy i dlaczego? I czy miał z tym coś wspólnego zmarły właśnie staruszek?

Aby zrozumieć, co się tam wydarzyło, policja musi lepiej przyjrzeć się nieżyjącym już Ricie i Theo Reifenrathom, prowadzącym dawniej coś na kształt rodziny zastępczej dla trudnych dzieci. Zawsze postrzegani byli jako wzorcowy model rodziny – zarówno przez opiekę społeczną, jak i sąsiadów. Dość szybko okazuje się jednak, że mogły to byc jedynie pozory, a prawda jest dużo bardziej gorzka…

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

To już dziewiąty tom serii, a można odnieść wrażenie, że Nele Neuhaus dopiero się rozkręca. Jak gdyby nigdy nic, w najlepsze podrzuca czytelnikom mylne tropy, miesza w życiu bohaterów oraz w toczonym przez nich śledztwie, a nam zostaje rozplątywanie tej misternie uknutej intrygi. Szczęśliwie – jest to nad wyraz przyjemne zajęcie, bez reszty pochłaniające uwagę odbiorcy i zapewniające sporą dawkę emocji :)

Jeśli jesteście zatem na bieżąco z poprzednimi ośmioma tomami cyklu, nie zwlekajcie dłużej i koniecznie sprawdźcie, co u Pii i Olivera. W przeciwnym wypadku najpierw obowiązkowo nadróbcie czytelnicze zaległości ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

➡ „Dzień Matki” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Nele Neuhaus
Tytuł książki: Dzień Matki
Tytuł oryginalny: Mutterstag
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Anna Urban, Miłosz Urban
Liczba stron: 728
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: