Książka

„Dyskwalifikacja” – Tadeusz Paleczny

Do tej pory mafia w literaturze kojarzyła mi się przede wszystkim z „Ojcem Chrzestnym” Mario Puzo. No, ewentualnie z „Gomorrą” Roberta Saviano. Jeśli zaś chciałem natrafić na nią w innej powieści, to najpewniej w jakimś kryminale, wśród bohaterów pobocznych znalazłby się jakiś jej członek. Tymczasem „Dyskwalifikacja” doskonale wypełnia tę lukę, dając nam polskiego, nieco gangsterskiego głównego bohatera.

Piotra Miłta poznajemy jako szefa krakowskiego podziemia, sterującego z pomocą wspólnika legalnym, potężnym holdingiem, służącym m.in. do prania forsy za plecami fiskusa. W życiu Piotra istotne są tylko dwie sprawy – Ewa, jego córeczka oraz… jego żółte BMW, przygotowane na zamówienie przez dealera. Wszystko inne w jego życiu jakoś się toczy i nie trzeba tym sobie w ogóle zaprzątać głowy. Do czasu, aż otwocka mafia nasyła do domu Piotra trzech członków „Komanda Z”, swojej elitarnej jednostki.

Od tej chwili życie Miłta to rozpędzony, nieprzewidywalny rollercoaster, w którym jedyna dopuszczalna forma podróży to jazda bez trzymanki. Jeśli szukaliście polskiego Jasona Stathama w wersji gangsterskiej, to wasza misja właśnie zakończyła się sukcesem. Ta powieść trzyma w napięciu i rozładowuje je tylko raz po raz salwą śmiechu, by znów naładować nam pełen pasek adrenaliny.

➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Muszę przyznać, że nie tego się po tej książce spodziewałem. Jestem bardzo, ale to bardzo pozytywnie zaskoczony fabułą tej powieści – czytało się ją naprawdę szybko i z zaciekawieniem, a zarazem stanowiła świetną odskocznię od codziennej rutyny. Sprawdźcie sami, co przydarzyło się Piotrowi Miłtowi! Gorąco polecam ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Novae Res.

➡ „Dyskwalifikacja” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Tadeusz Paleczny
Tytuł książki: Dyskwalifikacja
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 268
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2017

Sprawdź także: