Książka

„Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni” – Chris Guillebeau

Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni

Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni

Autor:
Chris Guillebeau

ISBN:
978-83-283-4170-8

Format:
140x208

Liczba stron:
336

Data wydania:
2018-11-13

Cena:
44.90zł

Tytuł brzmi dla Was jak rasowa ściema? Jak rzucony w powietrze frazes, który najpewniej nie ma pokrycia w rzeczywistości? Cóż – z nieco podobnym nastawieniem sięgałem po tę książkę. Bez wielkich oczekiwań, za to z dawką dystansu, zaintrygowany tym, co autor ma do powiedzenia. Chrisa Guillebeau być może część z Was kojarzy, jako że jest także autorem m.in. książki „Niskobudżetowy startup”, która zbiera raczej pozytywne opinie – i to właśnie był dla mnie argument za tym, żeby w ogóle dać szansę temu tytułowi.

Z góry uprzedzam – to ie jest encyklopedia czy almanach, zawierający proste rozwiązania, w jaką branżę wejść, żeby się nie na robić, a zarobić. Najlepiej tę książkę określić mianem ni to poradnika, ni to… podręcznika, z którym należy przejść cały proces tworzenia dodatkowego źródła dochodu – od zera, do… kwoty, która nas zadowoli.

Chris Guillebeau wprowadza nas w stworzony przez siebie system – tudzież plan, jak kto woli, przedstawiając pokrótce pięciotygodniowy, 27-dniowy harmonogram pracy. W poszczególnych działach-tygodniach i rozdziałach-dniach przechodzi już do konkretów, i tak: zaczynamy od zorientowania się, w jakim miejscu naszego życia się obecnie znajdujemy, gdzie chcielibyśmy być w niedalekiej przyszłości oraz w jaki potencjalny sposób możemy zwiększyć nasz dochód. Robimy burzę mózgów albo kradniemy innym sprawdzone i działające pomysły na biznes, a potem zaczynają się schody.

TĘ I INNE KSIĄŻKI ZNAJDZIESZ W NASZEJ KSIĘGARNI

Tyle, że z tą książką nie stanowią one przeszkody, a raczej wyzwanie, którego chcemy się podjąć – zagłębiamy się zatem w kolejne tematy, wykonujemy zadania i staramy się doprowadzić do skutecznej realizacji nasz nowy zarobkowy projekt. Żeby było nam łatwiej, oraz by nas zmotywować, Chris w każdym rozdziale przytacza opowieść-anegdotkę o kimś, kto odniósł mniej lub bardziej spektakularny sukces, oraz podpowiada, co możemy z tego wyciągnąć. Nie brakuje zatem porad, sugestii, podpowiedzi – ale z tym zastrzeżeniem, że to my najlepiej znamy naszą sytuację, możliwości i cel, więc nie wszystko musi być dla nas potrzebne lub właściwe.

Poe lekturze książki mogę powiedzieć jedno: tytułowe dodatkowe źródło dochodu w 27 dni jest możliwe do osiągnięcia. Wymaga jednak przede wszystkim dyscypliny, samozaparcia, pewności siebie i – być może przede wszystkim – czasu. Tej cennej waluty, którą chcemy spieniężyć ;) Nawet jednak, jeśli nie dysponujecie sporymi jej zasobami, warto zapoznać się z lekturą tej książki – otworzy Wam oczy na kilka kwestii, pobudzi szare komórki, a przy okazji może najdzie Was pomysł, na jakim drzewie w Waszej okolicy rosną pieniądze? :)

Polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu OnePress.

➡ „Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Autor książki: Chris Guillebeau
Tytuł książki: Dodatkowe źródło dochodu w 27 dni
Tytuł oryginalny: Side Hustle: From Idea to Income in 27 Days
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Arkadiusz Romanek
Liczba stron: 336
Kategoria: Literatura naukowa i popularnonaukowa
Gatunek: Ekonomia
Forma: Poradnik
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Sprawdź także: