Książka

Crescendo – Becca Fitzpatrick

crescendo-b-iext43246685AGNIESZKA:

Po przeczytaniu pierwszej części tej serii nie mogłam się powstrzymać przed sięgnięciem po kolejną ;)

Słodka miłość z aniołem stróżem, jaka spotyka Norę, nie trwa długo. Po tym, jak wyznaje Patchowi, że go kocha, ten dziwnie się zachowuje i ucieka. Nora czuje się urażona, a jej złość narasta, kiedy dowiaduje się, że Patch spędził czas z Marcie Millar – jej wrogiem numer jeden od wielu lat. Sprawy zaczynają przybierać nieciekawy obrót, kiedy ich spotkania się powtarzają. Archaniołowie obserwują Patcha, gdyż widzą, że prócz bycia aniołem stróżem między nim a Norą rodzi się uczucie, na co nie mogą pozwolić. Nora wściekła na niego za zdrady i kłamstwa oraz brak uczuć fizycznych zrywa z Patchem. Dziewczyna wmawia sobie, że nic już od niego nie chce, skoro on nie potrafi jej kochać i skoro on ze wszystkich wybrał Marcie. Ale czy na pewno tak jest? Jaki sekret kryje Patch? Kto jest Czarną ręką? Co spowoduje przybycie do miasta dawnego kolegi Nory?

Książka, tak jak i pierwsza część, bardzo wciągająca. Co prawda, główna bohaterka zaczęła mnie mega irytować. Cały czas krzyczałam na nią w myślach „Co ty do cholery robisz?”, a ona i tak swoje ;) Ciekawe zakończenie, choć chyba po raz pierwszy udało mi się oszacować, kto jest podejrzany, ale nie umniejszyło to faktu, że czytało się bardzo miło i napięcie było. Bardzo dużym plusem było według mnie to, że nie było w tej części tyle miłości, a raczej więcej akcji i ciekawych momentów. Z niecierpliwością czekam już na moment, kiedy zabiorę się za kolejną część!

Polecam wszystkim, którzy zatrzymali się na części pierwszej tj. „Szeptem„, a tym, którzy jeszcze nie czytali polecam, by zapoznali się koniecznie z tą serią ;)

Autor książki: Becca Fitzpatrick
Tytuł książki: Crescendo
Tytuł oryginalny: Crescendo
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Agnieszka Fulińska
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2010
Rok pierwszego polskiego wydania: 2011

Sprawdź także: