Książka

„Cisza białego miasta” – Eva García Sáenz de Urturi

Dziś przychodzę do Was z recenzją Ciszy białego miasta – Pierwszej części „Trylogii Białego Miasta” hiszpańskiej pisarki 😊

Vitoria. Hiszpańskie klimaty. Dwadzieścia lat wcześniej miastem wstrząsnęła fala podwójnych zabójstw. Kiedy jednak mieszkańcy odetchnęli z ulgą, gdy morderca Tasio trafił do więzienia, okazuje się że tragedia powraca. Kiedy znaleziono zwłoki dwójki osób leżące w Starej Katedrze, nagie ciała ułożone były dokładnie tak, jak przy zbrodniach sprzed 20 lat. Wszystko wskazuje na to, że człowiek za kratkami może mieć wspólnika… albo, może to nie on jest zabójca?


➡ Sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Komisarz Unai López de Ayala, ekspert profilaktyki kryminalnej, który sprawą zafascynowany był już od lat, otrzymuje osobiste wyzwanie. Wszyscy śledzą jego ruchy a komisarz musi się zmierzyć nie tylko z zabójstwami ale i z własną przeszłością….

Pierwsza część „Trylogii Białego Miasta”, która skradła moje serce już od pierwszych stron. Kolejna książka, w której pojawia się zabieg retrospekcji. Cisza białego miasta ma w sobie to coś, co mają jedne z lepszych kryminałów. Są emocje. Jest oryginalny klimat. Poznajemy historię, zabytki, a lektura jest pełna emocji. Ciężko było się od niej oderwać a zarazem trudno ją kończyć. Chciałoby się więcej, więc już niebawem sięgam po „Rytuały wody”, które już na mnie czekają. Kto jednak nie czytał jeszcze części pierwszej, to gorąco zachęcam! Warto!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Muza.

„Cisza białego miasta” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

Autor książki: Eva García Sáenz de Urturi
Tytuł książki: Cisza białego miasta
Tytuł oryginalny: El silencio de la ciudad blanca
Język oryginalny: hiszpański
Tłumacz: Joanna Ostrowska
Liczba stron: 576
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Thriller/sensacja/kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016
Rok pierwszego polskiego wydania: 2019

Sprawdź także: