E-book

„Bóg nigdy nie mruga” – Regina Brett

bog-nigdy-nie-mruga-b-iext12044215BASIA:

Debiutancka książka Reginy Brett, w której dzieli się swoim własnym doświadczeniem bądź obserwacjami swoich przyjaciół, jest ciekawym i pouczającym zbiorem 50 lekcji na temat życia. Utworzona została z felietonów wcześniej opublikowanych w gazecie, w której pracuje autorka.

Książka jest naprawdę uniwersalna i skierowana do wszystkich. Można ją czytać od deski do deski, a można wybrać poszczególne rozdziały – lekcje, które oprócz wspólnej bohaterki i prostego, spójnego stylu, są rozłącznymi, osobnymi zdarzeniami.

Lekcje te dotyczą podstawowych prawd życiowych, niezależnych od religii, płci, wieku, pochodzenia, miejsca zamieszkania, statusu majątkowego, epoki itp.. Poruszają one najważniejsze wartości człowieczeństwa, takie jak życie, przyjaźń, szczerość, a także bardzo trudne tematy, jak śmierć, przebaczenie, choroba oraz porady dotyczące np. oszczędzania czy szczęścia. Przy okazji dowiadujemy się sporo o samej autorce – nie w formie autobiograficznej, ale jakoby przypadkowo i urywkowo poznajemy dany wycinek jej życia, widziany jej oczyma. Przywołuje ona daty, fakty i osoby dla potwierdzenia, że została obdarzona tymi lekcjami, sama je przeżywszy.

Treść jest lekka stylistycznie przez liczne przykłady i obrazowo przedstawione historie, a jednocześnie zmusza do głębokiej refleksji na temat siebie, swojego życia i jego priorytetów.

E-booka zrecenzowaliśmy dzięki uprzejmości:

logo_insignis

Autor książki: Regina Brett
Tytuł książki: Bóg nigdy nie mruga: 50 lekcji na trudniejsze chwile w życiu
Tytuł oryginalny: God Never Blinks: 50 Lessons for Life’s Little Detours
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Olga Siara
Liczba stron: 320
Kategoria:
Literatura piękna
Gatunek: Publicystyka i eseje
Forma: Esej/zbiór esejów
Rok pierwszego wydania: 2010
Rok pierwszego polskiego wydania: 2012

Sprawdź także: