Książka

„Best Seler i zagadka znikających warzyw” – Mikołaj Marcela

Marcela_Best-Seler_mPRZEMEK:

Vege kryminał? Brzmi intrygująco, no nie? Wychodząc z założenia, że w każdym z nas siedzi dziecko, postanowiłem podrzucić tę lekturę mojemu wewnętrznemu, młodszemu „ja” ;) i muszę przyznać, że była to wyśmienita uczta :)

➡ „Best Seler i zagadka znikających warzyw” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Dawno temu w Jarzynowie doszło do zaginięcia Maliny Pomidor. Do dziś zagadka jej zniknięcia została nierozwiązana i obecnie stanowi opowieść, jaką raczy się młode warzywa, by je ostrzec przed oddalaniem się wgłąb lasu lub poza jego obszar.

Mijają lata, szeryfem został Best Seler, syn ówczesnego stróża prawa – młody, bystry i ambitny. Niespodziewanie Best staje przed nie lada wyzwaniem – zaczynają ginąć młode warzywa, a nikt nie ma pojęcia, co się z nimi mogło stać. Jedyny trop sugeruje, że może istnieć jakiś związek ze zniknięciem Maliny Pomidor lata temu…

„Best Selera…” przeczytałem jednym tchem w niecałą godzinę – co biorąc pod uwagę fakt, że to krótka książeczka, nie atanowi wielkiego wyczynu ;) Muszę jednak przyznać, że jestem pod wrażeniem tego, w jaki sposób Mikołaj Marcela wykreował warzywny świat Jarzynowa, nie stroniąc przy okazji do kulturalnych nawiązań – choćby do dzieł Mickiewicza ;) A wątek z grami planszowymi zasługuje na osobne uznanie ;)

Zakończenie sugeruje, że to nie koniec i Best Seler jeszcze powróci – mam ogromną nadzieję, że tak właśnie się stanie, a dzięki warzywnym śledztwom #mali3telnicy nie tylko będą mieć niezły ubaw, ale i (nomen omen) zapuszczą korzenie w literackim świecie thrillerów, sensacji i kryminału.

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Literackiemu.

„Best Seler i zagadka znikających warzyw” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Mikołaj Marcela
Tytuł książki: Best Seler i zagadka znikających warzyw
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 194
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2018

Sprawdź także: