Książka

„A co to?” – Hector Dexet

pol_pm_A-co-to-111_1BASIA:

Pozycja, z której zabawę będą miały dwulatki, a trochę o świecie dowiedzą się cztero-pięciolatki. Przy nich trzeba jednak uważać, bo książeczka może wywołać lawinę pytań dodatkowych. My od razu zakochaliśmy się w niej. Książka jest bajecznie piękna w swej banalnej prostocie, bo tak naprawdę stanowi zbiór pytań i obrazkowych odpowiedzi na nie. Na przykład: Kto nie śpi w nocy? Nietoperze!

WP_20170320_06_44_48_Pro[1] (1)

WP_20170320_06_44_59_Pro[1]

Niektóre odpowiedzi dla mnie jako osoby dorosłej były zaskoczeniem. Podoba mi się, że książka pokazuje niecodzienne rzeczy i balansuje na granicy prawdy i fantazji, co może być początkiem ciekawej rozmowy rodziców z dziećmi. Nie da się też jasno sprecyzować, o czym ona jest – ponieważ obrazki i pytania są z różnych dziedzin, a łączy je ogólne pytanie: „a co to?”.Autor zaś pokazuje nam odpowiedź wcale nie taką oczywistą, jaka przeważnie pierwsza wpada dorosłym do głowy.

Hector Dexet dużymi obrazkami, niewielką ilością tekstu i poprzez przeróżne rzeczy zrobił ciekawą zabawkę nie tylko dla dzieci. Jest to kolejna rozwijająca wyobraźnię i wiedzę małego człowieka pozycja, jakich coraz więcej na rynku, ale jakich wciąż potrzeba.

WP_20170320_06_45_54_Pro[1]

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mamania.

Autor książki: Hector Dexet
Tytuł książki: A co to?
Tytuł oryginalny: Caché!
Język oryginalny: francuski
Liczba stron: 36
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Literatura dziecięca
Forma: Książeczka obrazkowa
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Sprawdź także: