„Życie na maksa” – Jenson Button

26 lipca 2018

JB_LTTL_cover_PL_front-686x1024PRZEMEK:

Choć Formułę 1 z zapałem śledzę dopiero od czasów „Kubicomanii”, dość szybko zacząłem doceniać także innych kierowców niż Robert Kubica. A wśród nich, jak łatwo się domyślić, był także Jenson Button, którego autobiografię wydał niedawno w Polsce Insignis. Co ciekawego o swoim tytułowym życiu na maksa ma do powiedzenia JB?

➡ „Życie na maksa” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Okazuje się, że wiele. Jenson opowiada o całym swoim życiu, począwszy od pierwszego motorowerka czy nieśmiałych prób za sterami gokarta, przechodząc powoli do historii swoich startów w poszczególnych seriach wyścigowych, dochodząc ostatecznie do najwyższego stopnia drabiny – Formuły 1. Poza suchym relacjonowaniem poszczególnych wyścigów znajdziemy tu jednak mnóstwo emocji, które w tych momentach towarzyszyły Buttonowi – poznajemy jego nastawienie do ścigania się, zarówno to obecne, jak i ówczesne, a zarazem Jenson nie szczędzi nam opowieści z życia prywatnego.

Co zasługuje na uwagę i uznanie to bardzo prosty i zrozumiały język, dzięki któremu nawet największy laik pojmie zasady rządzące Formułą 1 czy innymi seriami. Zwłaszcza, że mistrz świata z 2009 wręcz emanuje humorem i tryska nim co któreś zdanie, dzięki czemu jego autobiografia stanowi naprawdę zabawny i emocjonujący kawał lektury ;)

I nawet nie boli jakoś szczególnie kilka błędów, jak np. odmiana nazwiska Fernando Alonso ;) Gorąco polecam tę książkę, zwłaszcza miłośnikom JB i Formuły 1, ale osoby nie zainteresowane do tej pory królową motosportu także powinny być zadowolone :)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Insignis.

„Życie na maksa” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Jenson Button
Tytuł książki: Życie na maksa. Autobiografia
Tytuł oryginalny: Jenson Button: Life to the Limit: My Autobiography
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Michał Strąkow
Liczba stron: 456
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Biografia/autobiografia/pamiętnik
Rok pierwszego wydania: 2017
Rok pierwszego polskiego wydania: 2018

Related posts:

"Wielki ilustrowany słownik angielsko-polski dla dzieci i młodzieży" - Wyd. Fenix
"Po bandzie, czyli jak napisać potencjalny bestseller" - Jakub Winiarski, Jolanta Rawska
"Rój" - Laline Paull