„Zwierzęta świata. Wiersze i zagadki” – Urszula Kozłowska

28 stycznia 2016

zwierzeta-swiata-wiersze-i-zagadki-b-iext11309946BASIA:

W księgarni TAK Czytam znaleźć można mnóstwo książek dla najmłodszych. Oprócz wszechobecnych „Franklinów” i kartonowych książeczek, dla rozpoczynających przygodę z książkami, dostrzegliśmy tu także kolorowanki i inne interaktywne książki, w tym m.in. „Zwierzęta świata. Wiersze i zagadki”.

W tej kartonowej książeczce z okienkami autorstwa Urszuli Kozłowskiej, ilustrowanej przez Marcina Piwowarskiego, spotykamy się z ośmioma dzikimi zwierzętami, z których kilka możemy zobaczyć w ogrodzie zoologicznym. Są tu m.in. lew, małpa, słoń czy tygrys.

Każdemu zwierzątku poświęcone są dwie strony. Obok dużych, rysunkowych ilustracji możemy przeczytać śmieszny, rymowany wierszyk, często jednak związany w prawdziwymi przyzwyczajeniami tych zwierząt i faktami na ich temat. Po lewej stronie znajdują się trzy okienka, na każdym z nich dwa rysunki rzeczy, z których jedno pasuje, a drugie nie pasuje do zwierzątka. Po otwarciu okienka dowiadujemy się, które i dlaczego jest poprawne, a które błędne.

Proste, ale ja uważam, że warto się tą pozycją zainteresować. Radość dziecka z możliwości „akuku!” i wspólnej, ciekawej zabawy z rodzicem – bezcenna.

Recenzja książki jest efektem współpracy z
takczytam

Autor książki: Urszula Kozłowska
Tytuł książki: Zwierzęta świata. Wiersze i zagadki
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 18
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Wiersz / zbiór wierszy
Rok pierwszego wydania: 2012

Related posts:

"Teufel" - Izabela Żukowska
"Mózg. To, o czym dorośli Ci nie mówią (bo często sami nie wiedzą)" - Boguś Janiszewski, M...
"Zawsze mieszkałyśmy w zamku" - Shirley Jackson

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>