„Walenty i spółka ruszają w świat” – Monika Oworuszko

23 lipca 2019

PRZEMEK:

Po rewelacyjnym pierwszym tomie natychmiast sięgnąłem po dalsze przygody naszych bohaterów. I fakt, że to lektura dla o wiele młodszych czytelników w niczym mi zupełnie nie przeszkadzał – bawiłem się znakomicie! ;)

➡ „Walenty i spółka ruszają w świat” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej! ⬅

Nadchodzi czas wakacji, dzieci coraz rzadziej odwiedzają sklepik, bo i przestały go mijać w drodze do szkoły – pora zatem na wymarzony urlop i wypoczynek. Martha Maracuja i Pablo Papaya udali się do Meksyku, pozostali bohaterowie także planują nie tkwić bezczynnie w sklepie.

Dokąd udadzą się Wera Woda, Walenty Węglowodan, Tęgomir Tłuszcz oraz Balbina i Błażej Białko? W jakim celu? Kogo tam spotkają i co z tego wyniknie? O tym musicie przekonać się sami ;)

Uwierzcie mi natomiast, że dawno nie widziałem tak świetnie wykreowanego fikcyjnego świata, który zarazem w stu procentach edukowałby małych czytelników. Co więcej – lektura nie tylko uczy, ale i bawi, dzięki czemu dziecko nie traktuje jej jak nudnego podręcznika szkolnego i może (nawet nieświadomie) czerpać sporo wiedzy podczas poznawania losów naszych dietetycznych bohaterów.

Cóż więcej rzec – koniecznie wypatrujcie w Waszych bibliotekach lub księgarniach serii kryminałów dietetycznych o Walentym i spółce – to (wiem, powtarzam się) bez wątpienia najlepszy cykl literatury dziecięcej, na jaki trafiłem w tym roku!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Mobuki.

„Walenty i spółka ruszają w świat” – sprawdź, gdzie kupisz najtaniej!

⏬⏬⏬⏬⏬

Autor książki: Monika Oworuszko
Tytuł książki: Walenty i spółka ruszają w świat
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 56
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa, kryminał
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Jak działa szczęście. Klucz do radości w pracy i w życiu" - Srikumar Rao
"Po Apokalipsie" - Maureen F. McHugh
"Wóz strażacki, który zniknął" - Maj Sjöwall, Per Wahlöö