„Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień” – Regina Brett

4 grudnia 2015

twojdziennikJeśli można o kimś powiedzieć, że niemal szturmem wdarł się na półki w domach wielu Polaków (któzy podobno książek nie kupują i nie czytają), to z pewnością słowa te pasują do Reginy Brett, autorki książek „Bóg nigdy nie mruga„, „Bóg zawsze znajdzie Ci pracę” i „Jesteś cudem”. Mało tego – od teraz z tą autorką Polacy mogą spędzać caaaaały rok i każdego dnia odkrywać coś nowego.

Specjalnie dla polskich czytelników (!!!) Regina Brett napisała bowiem 12 nowych lekcji, głównie opartych na jej przemyśleniach po dwóch wizytach w naszym kraju. Te natomiast zostały zamieszczona przez Wydawnictwo Insignis w „Twoim dzienniku” – bardzo nietypowym książko-kalendarzo-pamiętniku, który niedawno miał swoją premierę. Ale zaraz, jak to? Książka, kalendarz i pamiętnik trzy w jednym? Taka kumulacja?

Ano, kompozycja jest następująca: otrzymujemy do ręki kalendarz (uniwersalny, wraz ze skróconymi wersjami na lata 2016-2020!), na którego kartach znajdziemy miejsce na własne przemyślenia (czyli pamiętnik, jak się patrzy), zamieszczane tuż obok złotych myśli pochodzących z wcześniejszych książek Reginy Brett. Owe 12 tytułowych lekcji natomiast otwiera poszczególne miesiące, pozwalając zatrzymać się na chwilę, zastanowić i ustalić swoje priorytety na najbliższe (plus-minus) trzydzieści dni.

Całość jest nie tylko pięknie i starannie wykonana, ale wręcz z dbałością o szczegóły: każdy miesiąc ma inną szatę graficzną, ostatnie strony to miejsce na nasze własne notatki i przemyślenia. Nic nie stoi na przeszkodzie, by dopisać 13 lekcję ;) I nawet nie razi ani nie przeszkadza mi, facetowi, różowa okładka! Bo liczy się wnętrze ;)

Jak głosi napis na okładce:

Twój dziennik to osobisty notatnik i wyjątkowy kalendarz.
To źródło Twojej inspiracji i kreatywności oraz zachęta, by dobrze przeżyć każdy kolejny dzień.

Ja zamierzam po tę inspirację sięgać w przyszłym roku każdego dnia :)

Książkę zrecenzowałem dzięki uprzejmości:logo_insignis

Autor książki: Regina Brett
Tytuł książki: Twój dziennik. 12 nowych lekcji i myśli na każdy dzień
Tłumacz: Olga Siara
Liczba stron: 400
Kategoria: Literatura piękna
Forma: Felieton / zbiór felietonów
Rok pierwszego wydania: 2015

Related posts:

"Prawdziwa historia oparta na kłamstwach" - Jennifer Clement
"Sędzia" - Mariusz Zielke
"Tajemnice Amy Snow" - Tracy Rees

No Comments

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>