„Silver: Trzecia księga snów” – Kerstin Gier

2 sierpnia 2017

silver_302AGNIESZKA:

Po dwóch poprzednich częściach z utęsknieniem patrzyłam na ostatnią już część serii i zastanawiałam się, kiedy znajdę czas, by ją przeczytać. Kiedy w końcu się udało – nie żałowałam. Bardzo związałam się z bohaterami przez ostatnie dwie części, dlatego byłam coraz bardziej niecierpliwa – odłożyłam inne książki i zaczęłam Silver.

Liv ma już dość wydarzeń, które się ostatnio dzieją i chętnie zapomniałaby o tych wszystkich przygodach w snach, jednak Arthur nie odpuszcza. Nie dość, że kręci się wokół Liv i jej przyjaciół, to na dodatek w szkole zaczynają się dziać rzeczy, które wymykają się spod kontroli. Jedynie oni wiedzą, z czym są związane te sytuacje. I kiedy znajomi chcą stawić temu wszystkiemu czoła, do gry wchodzi również Anabel – która także wciąż jest przeciwko nim. A skoro jest Anabel, to mamy również Demona. A czy on jest, czy nie? No to musicie już sami sięgnąć po lekturę ;)

Książka jak zwykle okazała się tym, czego od niej oczekiwałam. Nie dość, że cudowna okładka i pięknie zdobione strony, to historia trzymała w napięciu; był i humor, który jak na taki gatunek bardzo mi się podobał (choć Mia – siostra Liv – czasem za dużo żartuje, ale chyba taki charakter chciała jej nadać autorka). Historia rozwija się w ciekawy sposób, przez co nigdy mnie nie nudzi (a wiele książek niestety podczas lektury w pewnym momencie zaczyna…)

Jeśli chodzi o samo zakończenie, to troszeczkę jestem zawiedziona. Tzn. mam pewien niesmak, że czegoś nadal mi brakuje i ja to bym chętnie sięgnęła po część czwartą, ale generalnie jeśli chodzi o kulminację i rozwiązanie to… no, na niektóre rzeczy przyznam się – nie wpadłabym, przez co książka była jeszcze ciekawsza.

Książkę bardzo serdecznie polecam, szczególnie tym, którzy czytali poprzednie tomy, a jeśli ktoś jeszcze nie miał okazji, to gorąco zachęcam, by sięgnąć po nie jak najszybciej!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Media Rodzina.

Autor książki: Kerstin Gier
Tytuł książki: Silver: Trzecia księga snów
Tytuł oryginalny: Silber: Das dritte Buch der Träume
Język oryginalny: niemiecki
Tłumacz: Agnieszka Hoffmann
Liczba stron: 456
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca, młodzieżowa
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2017

Related posts:

"Niewidzialne" - Heather Graham
"Koneser" - Joanna Opiat-Bojarska
"Milczące dziecko" - Sarah A. Denzil