„Reksio. Zabawa w chowanego” – Maria Szarf

25 maja 2018

reksio-zabawa-w-chowanego-b-iext51598486BASIA:

Nie wierzyłam, że kiedyś może do tego dojść, ale na podwórku Reksia zapanowała nuda. Na szczęście nie na długo, ponieważ nasz psiak szybko potrafi temu zaradzić. Jak? Wymyślając zabawę w chowanego, do której doprowadziło marudzenie maluchów.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Do zabawy szybko włączają się inne zwierzęta, m.in. koń, który woli szukać i liczy do dwudziestu. Pies chowa się w stogu siana w stodole. Jak się okazuje, nie tylko on wpadł na ten pomysł na kryjówkę, bo chcąc wyjść, aby się zaklepać, trafia na jedną ze świnek – Klopsika – i kaczątko. Poruszenie sprawia, że zostają znalezieni jako pierwsi. Zostało jeszcze parę zwierząt do odkrycia, jednak zabawa zostaje przerwana, ponieważ na podwórko wbiega sąsiad – Azor – ze straszną wiadomością. Co się stało? Czy wszystkie zwierzęta zostaną odnalezione? Tego dowiecie się z kolejnej opowieści o Reksiu pod tytułem „Zabawa w chowanego”.

Reksio jak zwykle uczy przez zabawę i młodych, i starszych. Po pierwsze: przypominamy sobie, a dziecku możemy pokazać, jak fantastyczna jest stara jak świat zabawa w chowanego. Po drugie: proste i krótkie zdania, zawierające dzwiękonaśladowcze słowa odzwierciedlające odgłosy zwierząt rozbudowują słownictwo naszego dziecka. Po trzecie: poprzez zabawną, ale i pouczająca historię pokazujemy mu godne naśladowania wartości, takie jak bycie pomocnym, empatia, uważność czy umiejętność przepraszania.

Gorąco polecam!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Papilon.

Poszukaj tej książki na Ceneo.pl

Autor książki: Maria Szarf
Tytuł książki: Reksio. Zabawa w chowanego
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 32
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Dziecięca
Forma: Opowiadanie
Rok pierwszego wydania: 2017

Related posts:

"Piąte dziecko" - Doris Lessing
"Kto sieje wiatr" - Nele Neuhaus
"Chłopiec w pasiastej piżamie" - John Boyne