Książka

„Raven” – Sylvain Reynard

raven-b-iext36009868AGNIESZKA:

Kiedy słyszymy o książce, w której pojawiają się wampiry, od razu na myśl przychodzą nam takie pozycje jak „Zmierzch” czy „Pamiętniki wampirów”. Kto przeczytał te tytuły z pewnością odnosi wrażenie, że o wampirach wie wszystko. Czasem warto jednak sięgnąć po książki innych autorów, by skonfrontować swoją wiedzę w tym gatunku ;)

Ona – zwykła dziewczyna, choć niezupełnie – kaleka, pracująca nad konserwacją obrazów w Uffuzi. On – William, Książę Florencji, nieziemsko przystojny, rządzi światem podziemnym. Co miałoby więc połączyć tą różną całkowicie od siebie dwójkę? Otóż jedna noc. Raven wracała z imprezy. Zaatakowana przez zbójców, znęcających się nad jej znajomym bezdomnym, została wręcz zostawiona na pastwę losu. Dlaczego więc wciąż żyje? I dlaczego w cudowny sposób przestaje być kaleką? Musicie koniecznie dowiedzieć się sami.

Muszę przyznać, że książka porwała mnie bardziej, niż pierwsze części Zmierzchu. Z początku w ogóle nie budziła mojego zainteresowania, ale w połowie nie mogłam się już od niej zupełnie oderwać. Jednakże oprócz plusów ma ona w sobie także dużo minusów z mojej strony. Drażniła mnie chociażby pokaźna ilość scen erotycznych – uważam, że książka miałaby swój blask, gdyby napomykano o nich, a nie budowano cały szereg fabuły na nich, choć może tak to miało być… ;) Bardzo podoba mi się podkreślanie kobiecego piękna – nie mamy tu okazu pięknej modelki, szczupłej i zgrabnej bohaterki, która jest pięknością, a wręcz przeciwnie – pełne kształty, co wyraźnie pokazuje jak ludzie ostatnio zatracili obraz prawdziwego piękna myśląc, że tylko figura modelki powinna być pożądana. W dodatku czarny charakter Williama dodaje mrocznego klimatu całej powieści.

Jestem pozytywnie zaskoczona tą książką i polecam ją wszystkim fanom fantasy i historii o wampirach ;)

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękujemy Wydawnictwu Akurat.

Autor książki: Sylvain Reynard
Tytuł książki: Raven
Tytuł oryginalny: The Raven
Język oryginalny: angielski
Tłumacz: Ewa Morycińska-Dzius
Liczba stron: 512
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2015
Rok pierwszego polskiego wydania: 2016

Sprawdź także: