„Przekłuwacze” – Mariusz Kaszyński

12 kwietnia 2016

przekluwaczeMojego zachwytu polskim fantasy ciąg dalszy – tym razem sięgnąłem po niedawną premierę wydawnictwa Czwarta Strona i… przepadłem na dobre w Strefie. Czym jest owa Strefa?

To kraina, mająca kształt sześcianu, zamieszkana przez liczne plemiona, gromadzące się w osadach zwanych gniazdami. Co jakiś czas zdarzają się tu nieprzyjemne burze entropiczne, odcinające od siebie mieszkańców osad. Podczas jednej z nich Marki, pochodzący z Gniazda Brzóz, zakochany na swoje nieszczęście w Angelce, córce wodza Gniazda Dębu, dowiaduje się, że jego osada przestała właśnie istnieć z powodu wyładowań atmosferycznych.

Zdany na siebie, decyduje się zaufać nieznanemu mężczyźnie, który może zaprowadzić go tam, gdzie znajdują się odpowiedzi na nieustannie rodzące się w sercu nastolatka pytania. Droga ta wiedzie jednak w nieznane i obarczona jest sporym ryzykiem – bo czy na pewno nie ma innego świata poza Strefą? Czy mieszkańcom nie grożą tajemnicze istoty zwane Przekłuwaczami oraz zakazana elektryczność, czymkolwiek ona jest?

Razem z Markim oraz jego przewodnikiem – nie bez kozery zwanym Wiarołomcą – wkraczamy w świat legend i mitów oraz weryfikującej je rzeczywistości. Świat wykreowany tak, by czytelnik dał się porwać w wir wydarzeń. I uwierzcie, że powiedzenie „cisza przed burzą” faktycznie ma odzwierciedlenie w fabule powieści – jak już zaczyna się dziać, to końca nie widać ;)

Jeśli zatem szukacie interesującej powieści fantasy, dajcie szansę „Przekłuwaczom” Mariusza Kaszyńskiego. Ostrzegam tylko – lektura was wzBURZY i PRZEKŁUJE na wylot Waszą czytelniczą duszę :) ale to niegroźne zabiegi, więc bez obaw – książka (a raczej księga – 716 stron!) w dłoń i… do usłyszenia!

Za udostępnienie egzemplarza recenzenckiego
gorąco dziękuję Wydawnictwu Czwarta Strona.

Autor książki: Mariusz Kaszyński
Tytuł książki: Przekłuwacze
Język oryginalny: polski
Liczba stron: 716
Kategoria: Literatura piękna
Gatunek: Fantasy
Forma: Powieść
Rok pierwszego wydania: 2016

Related posts:

"Wewnątrz umysłu kierowcy Grand Prix" - Christopher Hilton
"Człowiek, który widział więcej" - Éric-Emmanuel Schmitt
"Helisa" - Marc Elsberg

One Comment

  • Magdalena W. 12 kwietnia 2016 at 10:12

    Niestety nie mój klimat, jakoś nie potrafię się przekonać do książek fantasy ;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>